آرشیو اخبار

پيام سردار نقدي به احمدي‌نژاد:  تلاش كنيد اجلاس 2018 «نم» در بيت‌المقدس برگزار شود

پيام سردار نقدي به احمدي‌نژاد:

تلاش كنيد اجلاس 2018 «نم» در بيت‌المقدس برگزار شود

ATIPRESS: در پي به عهده گرفتن رياست جنبش عدم تعهد از سوي ايران براي يك دوره سه ساله، سردار محمدرضا نقدي ـ رييس سازمان بسيج مستضعفين ـ خطاب به محمود احمدي‌نژاد ـ رييس‌جمهور ـ پيام تبريكي صادر كرد.

به گزارش ATIPRESS؛ متن پيام سردار نقدي به شرح زيراست:
«بسمه تعالي»
برادر بزرگوار دكتراحمدي‌نژاد رئيس محترم جمهوري اسلامي ايران و رئيس جنبش عدم تعهد
سلامٌ عليكم؛
قل اللهم مالك الملك توتي الملك من تشاء و تنزع الملك ممن تشاء و تعز من تشاء و تذل من تشاء بيدك الخير انك علي كل شي قدير (آل عمران 26)
افتخار دارم از سوي همه بسيجيان بويژه بسيجيان عزيزي كه دوشادوش نيروهاي نظامي و انتظامي با تلاش شبانه‌روزي در برقراري امنيت اجلاس سران كشورهاي جنبش عدم تعهد خالصانه مشاركت كردند موفقيت جمهوري اسلامي ايران را در برگزاري موفق اين نشست به امام‌المسلمين خامنه‌اي عزيز، جنابعالي و همه ملت كه نقش بزرگي در برگزاري موفق آن داشتند تبريك عرض كنم.
صف‌آرايي گسترده سران كشورها با وجود تمام توطئه‌ها و فشارهاي استكبار و شكسته شدن فضاي رعب حاكم بر ديپلماسي جهاني، ناكامي تمام تلاش هاي آمريكا و صهيونيسم براي انزواي ايران، تصويب اسناد مهم و سرنوشت‌ساز با اجماع بي‌نظير روي بيانيه تهران بيانگر موفقيت چشمگير ايران در جلب اعتماد كشورهاي جهان است احترام و ابراز احساسات بي‌نظير و خارج از عرف ديپلماتيك سران كشورها نسبت به امام خامنه‌اي عزيز در بدو ورود و هنگام ترك اجلاس و تاكيد آنان بر محورهاي اصلي سخنان معظم‌له كه ميتوان آن‌را نقشه راه جنبش عدم تعهد ناميد بخوبي نشان مي‌دهد اعتقاد و همدلي كشورها با آرمانها و ارزشهايي كه انقلاب اسلامي پرچمدار آنست، چيزي فراتر از روابط متعارف ديپلماتيك است و اين فرصتي تاريخي براي همگرايي كشورها در مبارزه با استكبار و پيشبرد اهداف متعالي و آزاديخواهانه و انساني جنبش است. شكر اين نعمت الهي، بهره‌گيري حداكثري از اين فرصت اسثتنايي است.
15 سال پيش هم يكبار رياست سازمان كنفرانس اسلامي به ايران سپرده شد و انتظار مي‌رفت دولت با بهره‌گيري از آن فرصت، قدمهاي بلندي براي پيشبرد آرمانها بويژه آزادي ملت فلسطين بردارد امّا متاسفانه دولت وقت كوچكترين اقدامي نكرد امّا از دولت شما كه تفاوتهاي اساسي با دولت فرصت‌سوز آن دوران دارد انتظار داريم با بكارگيري ديپلماسي بسيجي با استفاده حداكثري از فرصت رهبري كشورهاي جنبش عدم تعهد خواسته‌ها و مطالبات ملت‌ها را كه بعضي از آنها در زير آمده است جامه عمل بپوشانيد.
1ـ بسيجيان از جنبش عدم تعهد مي‌خواهند تمام همت خود را براي محو صهيونيسم و دفاع از ملت فلسطين بكارگيرد.
قطع كامل ارتباط اعضاي جنبش با رژيم صهيونيستي و تصويب رياست فلسطيني بر جنبش و تشكيل اجلاس 2018 سران جنبش عدم تعهد در بيت‌المقدس پايتخت فلسطيني حداقل اقدامي است كه بتوان از جنبش انتظار داشت.
2ـ ما انتظار داريم جنبش عدم تعهد تمام قدرت خود را براي پايان دادن به يكه‌تازي رژيم آمريكا در معادلات بين‌المللي و تجاوز نظامي آمريكا عليه ملت‌ها بكارگيرد. جمع‌آوري پايگاههاي نظامي آمريكا و انگليس از تمامي سرزمينهاي كشورهاي عضو جنبش و مشروط شدن عضويت در اين جنبش به نداشتن پايگاه نظامي آمريكا در خاك خود، حداقل انتظارات ما از اين جنبش در زمان رياست جمهوري اسلامي ايران است.
3ـ ما از جنابعالي تمام همت خود را براي حذف سلطه دلار بر معاملات اقتصادي بين‌المللي بكارگيريد و برنامه منطقي و اجرايي قابل تفاهم با كليه كشورهاي عضو را به جريان اندازيد.
4ـ بسيجيان انتظار دارند در زمان رياست ايران بر جنبش، مسأله خروج سازمان ملل از خاك آمريكا و استقرار آن در يك منطقه بي‌طرف لااقل به يك گفتمان غالب ميان كشورهاي عضو تبديل شود.
5ـ از جنبش مي‌خواهيم براي تغيير فوري نظام غير عادلانه حاكم بر سازمانهاي بين‌المللي، حذف حق وتو و تغيير تركيب نظام تصميم‌گيري براي امنيت بين‌المللي و انتقال اين جايگاه از شوراي به اصطلاح امنيت ملي به مرجعي كه همه ملتها حق برابر در اعمال نظر خود را داشته باشند؛ يك برنامه عملي قابل تفاهم در سطح كشورهاي عضو جنبش ارائه دهد و اين برنامه را با فوريت به مرحله اجرا گذارد.
6- مطالبه به حق همه ملتها از جنبش غيرمتعهدها اينست كه حمايت جدي‌تري از بيداري اسلامي منطقه و جنبش نود و نه درصدي آزاديخواهان آمريكا و اروپا بعمل آورد و انتخابات آزاد در همه كشورهاي عضو را تضمين كند.
7ـ ما انتظار داريم در دوره تصدي جنابعالي بر جنبش غيرمتعهدها شاهد كاهش جدي منازعات محلي و منطقه‌اي و يكپارچه شدن توان كشورهاي عضو براي مبارزه گسترده با ظلم و جور استكبار جهاني به سردمداران رژيم صهيونيستي باشيم.
اين اجلاس نشان داد كه برخلاف تفكرات سازشكارانه، مي‌توان همزمان با ايستادگي شجاعانه در مقابل زورگويان عالم، اكثريت كشورها را با خود همراه كرد.
با تشكر از همه كشورهاي جنبش عدم تعهد كه با حضور فعال در اجلاس تهران، عزم خود را بر مخالفت با نظام ظالمانه بين‌المللي و استكبار آمريكا نشان دادند و تشكر از ملت هوشيار ايران كه با حمايت همه‌جانبه از دولت، شرايطي بسيار مطبوع را براي برگزاري اين اجلاس فراهم آوردند؛ بار ديگر اين پيروزي بزرگ را كه بدون شك مرهون هدايت‌هاي داهيانه ولايت و ايثار و جانفشاني امام راحل و شهيدان بزرگوار و عنايت خداي متعال به ملت ايران بود به جنابعالي و همه دولتمردان عزيز كه تلاشهاي زيادي را براي دستيابي به اين موفقيت بزرگ در عرصه بين‌الملي مبذول داشتند تبريك عرض مي‌كنم و از خداي متعال مي‌خواهم كه توفيق شما را در پيشبرد اهداف و آرمانهاي متعال نظام ولايت روزافزون كند و روح امام راحل و شهيدان را كه پايه‌هاي اصلي دستيابي به موفقيت‌هاست مشمول عنايات خاص خود نمايد.»


این خبر تابحال 1947 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:959
تاریخ درج خبر:۱۳۹۱ دوازدهم شهريور
ساعت درج خبر:09:20:16
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: