آرشیو اخبار

 اولين جشنواره و نمايشگاه بين المللي خودرو در مسيرتحول

اولين جشنواره و نمايشگاه بين المللي خودرو در مسيرتحول

ATIPRESS - همزمان با سال " جهاد اقتصادي " اولين جشنواره و نمايشگاه بين المللي خودرو در مسير تحول 12 لغايت 16 شهريور ماه سال جاري با حضور گسترده خودروسازان داخلي و خارجي در تهران برگزار مي شود.

به گزارش ATIPRESS به نقل از ICTPRESS ، توحيد عليخانلو ، دبير کل جشنواره يکي از اهداف اصلي اين جشنواره را بررسي سير تحول صنعت خودرو در ايران و شناخت تهديدها، فرصت ها ، نيازها، ظرفيت ها و توانمندي هاي صنعت خودرو و صنايع وابسته عنوان کرد.
وي همچنين عرضه ، نمايش و فروش محصولات خودروسازان داخلي و برندهاي معتبر خارجي را در يک فضاي رقابتي ، دوستانه و تخصصي موجب توسعه و گسترش توليدات صادرات گرا و ايجاد اشتغال مولد در صنعت خودروسازي کشور دانست.
عليخانلو تاکيد کرد : پشتيباني از نوآوري ، فن آوري و کارآفريني در صنايع خودروسازي و تثبيت فضاي اطمينان بخش براي حضور جدي فعالان اقتصادي و سرمايه گذاران داخلي و خارجي از ديگر اهداف اين جشنواره و نمايشگاه است.
به گزارش ICTPRESS ، دبير کل جشنواره و نمايشگاه بين المللي خودرو در مسير تحول افزود: بررسي راه کارهاي عملي و ارائه برنامه راهبردي در جهت هم انديشي صنعت و دانشگاه ، ارتقاء فرهنگ عمومي در استفاده از خودرو ، رعايت و اجراي اصول ايمني و مقررات راهنمايي و رانندگي از ديگر موضوعات اين جشنواره است.
عليخانلو همچنين بررسي راهکارها و دستاوردهاي مديريت حوزه حمل و نقل و ترافيک شهري و نيز جلب مشارکت عمومي در بهينه سازي مصرف سوخت و کاهش آلودگي هوا را از اهداف ديگر اين رويدادعظيم فرهنگي - اقتصادي عنوان کرد.
وي تصريح کرد: در اين جشنواره و نمايشگاه در کنار نمايش آخرين محصولات صنايع خودروسازي داخلي و خارجي ايجاد رقابت سالم در راستاي تامين منافع عمومي ، تلاش خواهد شد با توجه به نگراني هاي زيست محيطي در کلان شهر تهران ، تعدادي از خودروهاي سبز ( نانو ، هيبريدي و خورشيدي ) را با هدف صيانت از محيط زيست رونمايي و به نمايش عمومي بگذاريم.
به گزارش آي سي تي پرس ، دبير کل جشنواره خودرو در مسير تحول همچنين از علاقمندي برخي از خودروسازان داخلي و خارجي براي رونمايي و عرضه آخرين محصولات خود در اين رويداد عظيم خودرويي کشور خبر داد و افزود : نمايندگي هاي مجاز برخي برندهاي خارجي، اعلام آمادگي کرده اند که خودروهاي آينده (کانسپت ) را نيز براي بازديد عموم به اين جشنواره و نمايشگاه بياورند که در صورت تحقق اين امر قطعا با استقبال گسترده کارشناسان ، صنعتگران ، علاقمندان و مشتاقان صنعت خودرو قرار خواهد گرفت.
وي همچنين با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري براي ايجاد فضاي نشاط و شادابي براي مردم به ويژه جوانان تصريح کرد : برگزاري اين جشنواره در ماه تابستان و پس از ماه مبارک رمضان در واقع فرصت بسيار مناسبي براي اقشار مختلف جامعه است که ضمن بازديد از آخرين دستاوردهاي صنعت خودروسازي ايران و جهان بتوانند از ساير بخش هاي فرهنگي و تفريحي اين جشنواره شامل : برگزاري مسابقات رالي خانواده ، رالي خودروهاي کلاسيک در شهر تهران ، برگزاري مسابقات کارتينگ ، مسابقات خودروهاي راديو کنترلي ، جنگ شادي ، حرکات نمايشي و نيز نمايش خودروهاي کلاسيک و قديمي استفاده كنند.
وي با بيان اينکه خودرو يک موضوع فرابخشي و عمومي است افزود: از کليه نهادها ، ارگان ها ، سازمان ها و مراکز تحقيقاتي ودانشگاهي و نيز صنايع وابسته يا مرتبط با خودرو درخواست مي کنيم از ظرفيت هاي خوب و حضور گسترده مردم در اين جشنواره و نمايشگاه استفاده کافي برده و در جهت پياده سازي و تحقق برنامه ها ، طرحها و اهداف سازماني خود همت گمارده و ضمن کمک به رشد ، پويايي و شکوفايي صنعت خودروسازي ، دغدغه ها و نگرانيهاي حول و حوش اين صنعت را به حد اقل برسانند.


این خبر تابحال 2384 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:74
تاریخ درج خبر:۱۳۹۰ بيست و پنجم مرداد
ساعت درج خبر:17:20:38
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: