آرشیو اخبار

فرازهایی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب؛  مقام والای فاطمه زهرا (س) توصیف ناشدنی است

فرازهایی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب؛

مقام والای فاطمه زهرا (س) توصیف ناشدنی است

ATIPRESS - حضرت آیت الله خامنه ای درباره شخصیت حضرت فاطمه (س) فرمودند هر كدام از ائمه اطهار (ع) راجع به زهرای اطهر، جمله ای سخن گفته اند و آن را با زبان تعظیم و ستایش بیان كرده اند. این، نشان دهنده آن مقام والا و توصیف ناشدنی است.

مقام فاطمه زهرا (س) در خور آن است كه عقول برجسته انسان های بزرگ، در اصلی ترین رشته های تفكرشان بیاندیشند و زبان ها فصیح ترین و بلیغ ترین گویندگان و شعرا و سرایندگان، آن اندیشه ها را در قالب كلمات بیاورند و سرشارترین ذوق ها و جوشان ترین طبع های فیاض و سیال هنرمندان و شاعران، آنها را به صورت شعر و سخن منظوم، با بهترین گویش ها و حنجره ها بیان كنند.
اگر این طور بشود، شاید ذهن بشر متوسط امروز و ما كه از معارف حقیقی الهی دوریم و كشش نداریم كه در ذهن و دل و روحمان، حقایق والا و متعالی را درك بكنیم، بتوانیم گوشه ای از فضایل و مدایح و مناقب و محامد این بزرگوار را بفهمیم و درك كنیم.
وقتی انسان به روایاتی كه مربوط به فاطمه زهرا (س) می باشد و از ائمه (ع) صادر شده است، مراجعه می كند، می بیند زبان معصومین (ع) نسبت به این بزرگوار، آن چنان زبان ستایش و خضوع و خشوع است كه برای كسی كه مقام والای فاطمه زهرا (س) را ندانسته باشد، ممكن است مایه تعجب بشود.
از خود پیامبر اكرم (ص) كه پدر و مربی این مخدره بزرگوار بود، تا امیرالمومنین كه همسر او بود و تا فرزندان او ـ ائمه اطهار(ع)ـ، هر كدام راجع به زهرای اطهر، جمله ای سخن گفته اند و آن را با زبان تعظیم و ستایش بیان كرده اند. این، نشان دهنده آن مقام والا و توصیف ناشدنی است كه حقیقتا برای ذهن قاصر ما، آن علو درجه معنوی و ملكوتی ام الائمه النجباء (ع) قابل درك نیست و ما به قدر فهم خود، ممكن است رشحه یی از رشحات را درك كنیم.


این خبر تابحال 2240 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:665
تاریخ درج خبر:۱۳۹۱ چهارم ارديبهشت
ساعت درج خبر:12:50:45
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: