آرشیو اخبار

اولین رویداد بازگشت سبز درخصوص پسماندهای بیمارستانی برگزار می شود پسماندهای بیمارستانی در کشور تاکنون مغفول مانده است

اولین رویداد بازگشت سبز درخصوص پسماندهای بیمارستانی برگزار می شود

پسماندهای بیمارستانی در کشور تاکنون مغفول مانده است

ATIPRESS_ نشست خبری اولین رویداد بازگشت سبز درخصوص پسماندهای بیمارستانی با حضور دکتر کوهپایه زاده_ ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر‌ متولیان_ معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر امید پورنیک_ مدیر مرکز رشد و سرپرست مدیریت توسعه فناوری دانشگاه ،آرش سروری_ دبیر رسانه ای و عطا یعقوبی_ دبیر اجرایی در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

به گزارش آتی پرس، دکتر کوهپایه زاده رییس  دانشگاه علوم پزشکی ایران  با بیان این که پسماندهای بیمارستانی در کشور تاکنون مغفول مانده است، تاکید کرد: آماده ایم زیرساختها و امکاناتی که دراختیار داریم را دراختیار استارت آپ ها و ایده پردازان دراین حوزه قراردهیم. 

 

وی با بیان اینکه دفع پسماندهای بیمارستانی همواره یک چالش در دنیای امروز بوده است ، گفت:دراین رویداد می خواهیم درخدمت جوانان خلاق کشورمان و استارت آپ های فعال ایرانی باشیم تا از تهدید پسماندهای بیمارستانی یک فرصت و ارزش افزوده به وجود آوریم .

 

 

وی تصریح کرد: این دانشگاه می خواهد با استفاده ازدانش بومی دانشمندان و جوانان خلاق و استارت آپ های ایرانی و فناوری های به روز دنیا از طلای کثیف، ارزش افزوده ایجاد کند. 

 

رییس  دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه این دانشگاه می خواهد با استفاده ازدانش بومی دانشمندان و جوانان خلاق و استارت آپ های ایرانی و فناوری های به روز دنیا از طلای کثیف، ارزش افزوده ایجاد کند، از آمادگی برای بهره برداری از کیت های تشخیص بیماری کرونا ساخت داخل خبرداد. 

 

وی ادامه داد:  درصدد جمع آوری استارت آپ ها و فعالان این حوزه برای یافتن راهکارهای مورد نیاز برای استفاده بهتر از پسماندها و پساب های بیمارستانی درکشور و ایجاد بسترهای حمایتی برای آنان هستیم.

 

 

دکتر کوهپایه زاده همچنین با اشاره به تحقیقات  این دانشگاه درخصوص ساخت واکسن کرونا گفت: این موضوع زمان بر است و با کمک چندین ارگان در حال پی گیری است اما کیت های تشخیص کرونا آماده شده و در حال بهره برداری است و نشان می دهد دانشمندان ایرانی می توانند در زمانی کوتاه راه های طولانی را بپیمایند.

 

 

همچنین دکتر پورنیک مدیرتوسعه فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز دراین نشست خبری با بیان اینکه ما به دنبال ایده های نوآورانه و ایجاد حرکتی نوین در کشور برای استفاده بهتر از پسماندهای بیمارستانی هستیم از برگزاری همایش مرتبط با این رویداد در 19 اسفند ماه جاری در سالن همایشهای رازی خبر داد.

 

 

بر اساس این گزارش دکتر متولیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز با بیان این که 160 بیمارستان در تهران 100 تن زباله بیمارستانی تولید می کنند، گفت: دفع این زباله ها یکی از چالش های بیمارستانها و مراکز مرتبط با آن ها است و گاهی عامل بوی ناشناخته در تهران نیز مربوط به همین مساله بوده است.

 


این خبر تابحال 462 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:3560
تاریخ درج خبر:۱۳۹۸ يازدهم اسفند
ساعت درج خبر:09:09:50
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: