آرشیو اخبار

  قلم یکی از نعمت های بی بدیل الهی است

قلم یکی از نعمت های بی بدیل الهی است

ATIPRESS_ بی گمان قلم یکی از نعمت های بی بدیل الهی است که پرودگار عالم و دانا، موهبت برخورداری از آن راازپگاه ازل در سرنوشت آدمی رقم زده است.

فاطمه طبع رازقی نوشت:

به گزارش آتی پرس،  از دیرباز نوشتن به عنوان یکی از مهم ترین راه های انتقال اخبار و احوال واحساس در همه ی  فرهنگ ها به شمار می آید .از این رو، به جاست امروز را که به عنوان «روز قلم» نامگذاری شده است ارج نهیم و در نکوداشت مقام دانش و دانشمندان بکوشیم.

 


بدون تردید پیشرفت ها، امتیازها و مزایای علمی، دینی، ادبی و فکری که جوامع پیشرفته کنونی از آن برخوردارند، مرهون کوشش و نگارش نویسندگان دیروز است و چشم اندازهای امیدبخشی که در آیینه تصورات بشرِ فردا نقش می بندد، به تلاش نویسندگان بشردوست امروز وابسته می باشد. قلم، زبان دوم انسان هاست. هویت، چیستی و قلمرو قلم بسیار گسترده تر از آن است که در بیان بگنجد. هرگونه رشد و پیشرفت، پیروزی و آرامش و معرفت و شناخت، ریشه در قلم دارد. تمدن ها، تجربه های تلخ و شیرین و علوم با نوشتن ماندگار می شوند.

هر کس می تواند قلمی را بین انگشتانش بفشرد و فرمانش دهد که بنگارد و هر آنچه را از مخیله صاحب انگشت تراوش می کند، بنویسد. قلم، تخریب می کند. می سازد. واقعیت ها را آشکار می کند. آشکارها را نهان می کند. به واقع قلم، معجزه ای جاودان است.قلم می تواند زیبا و زشت، شب و روز ، فقیر و غنی ، پلید و پاک و ... را بیافریند ، مقایسه کرده و قضاوت نموده و رای خود را صادر کند ؛در پایان خالی از لطف نیست اگر  مروری کنیم بر جملات آغازین "زن زیادی زنده یاد جلال" بگوئیم:کیست کاتب و کیست شاعر و کیست گردآورنده و کیست آنکه کلام را مینویسد؟  پس اغراق نیست اگر بگوئیم قلم، زبان دوم انسان هاست....

انتهای پیام


این خبر تابحال 948 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:3446
تاریخ درج خبر:۱۳۹۶ دوازدهم تير
ساعت درج خبر:19:33:51
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: