آرشیو اخبار

 دیلی میرور: داعش به گازهای شیمیایی دست یافته است

دیلی میرور: داعش به گازهای شیمیایی دست یافته است

ATIPRESS - روزنامه انگلیسی 'دیلی میرور' روز سه شنبه به نقل از منابع اطلاعاتی مدعی شد که نیروهای تروریستی داعش به گازهای شیمیایی دست یافته اند.

 به گزارش ATIPRESS ، دیلی میرور افزود: جاسوسان هشدار داده اند که نیروهای ترویستی داعش این گازهای شیمیایی را از ارتش سوریه سرقت کرده اند .
جاسوسان هشدار داده اند که نیروهای داعش با گازهای شیمیایی که سرقت کرده اند در حال برنامه ریزی برای حمله به نیروهای ویژه انگلیسی در شمال عراق هستند.
نیروهای مخصوص انگلیس در عراق به دلیل هشدارهای داده شده از سوی جاسوسان، مجبور به استفاده از لباس های ویژه ضد حملات شیمیایی شده اند.
به نوشته این روزنامه ، نیروهای ویژه انگلیسی در حال حاضر علاوه بر آموزش نیروهای پیشمرگ کرد، در حال شناسایی اهداف زمینی برای جنگنده های نیروی هوایی انگلیس هستند.
روزنامه دیلی میرو عنوان کرد: تهدید احتمالی علیه نیروهای انگلیسی به دنبال پیوستن نیروی هوایی این کشور به حملات هوایی علیه گروه تروریستی داعش صورت می گیرد.
این روزنامه نوشت: نیروهای ویژه انگلیس در شمال عراق درحال حاضر علاوه بر استفاده از تجهیزات ضد گازهای شیمیایی و بمب های میکروبی، تمامی خودرهای آنان نیز به این تجهیزات مجهز شده اند.
این روزنامه همچنین عنوان کرد که از زمان موافقت مجلس عوام انگلیس با مشارکت این کشور در حملات هوایی علیه گروه داعش در جمعه گذشته ، جنگنده های تورنادو انگلیسی پنج بار عملیات هوایی برفراز شمال عراق انجام داده اند بدون اینکه به هدف مشخصی حمله کرده باشند.
دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در همین حال در گفت وگو با 'بی بی سی' گفته است که بمباران هوایی مشکل داعش را حل نخواهد کرد بلکه بمباران بخشی از یک راهبرد جامع است.
گروه های مسلح و تروریستی همچون داعش که با حمایت غرب و برخی از کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه خاورمیانه ایجاد شده اند، به گفته دولتمردان غربی اکنون به عنوان خطری برای حامیانشان مطرح شده است.


این خبر تابحال 1322 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:2613
تاریخ درج خبر:۱۳۹۳ هشتم مهر
ساعت درج خبر:12:07:34
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: