آرشیو اخبار

 سران نظام ، هم پیمان در دفاع از غزه مظلوم

سران نظام ، هم پیمان در دفاع از غزه مظلوم

ATIPRESS - سران سه قوه با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس برحمایت از مردم فلسطین تاکید کردند.

به گزارش ATIPRESS ، رئیس جمهور در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس گفت: ساکتان در برابر این جنایت در تاریخ شرمنده هستند و شرمنده خواهند شد، تاریخ درباره آنها قضاوت خواهد کرد که انسان های بی‌گناه کشته می‌شوند و آنها یا ساکتند و یا از جانی حمایت می‌کنند.
آقای روحانی در پاسخ به سؤال خبرنگار واحد مرکزی خبر در خصوص پیام حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی امروز گفت: روز قدس امسال از هر سال دیگر اهمیت بیشتری دارد در قدس‌های گذشته، مردم فریادشان بر این بود که سرزمین مسلمانان و قدس عزیز به اشغال اشغالگران درآمده است و باید این سرزمین آزاد شود و مردم فلسطین به وطنشان برگردند، اما امسال مردم شاهد یک فاجعه ضدبشری و ضدانسانی و نسل‌کشی در منطقه فلسطین هستند.
روحانی افزود: روزانه صهیونیست‌ها مردم غزه را با انواع سلاح‌ها بمباران می‌کنند و امروز نیاز به وحدت دنیای اسلام است.
رئیس جمهور گفت:‌ همه دنیای اسلام باید به صورت متحد امروز را به عنوان روز خشم و تنفر و روز وحدت و ایستادگی‌شان علیه اسرائیل اعلام کنند.
روحانی افزود:‌ اسرائیل باید بفهمد که دیگر سلاح‌های گذشته و قرن گذشته نمی‌تواند او را برای اشغالگری خودش نگه دارد.
رئیس جمهور تصریح کرد: اسرائیل باید در مسیر انسانیت و خواست مردم و جهانیان قدم بردارد و خواست جهانی این است که حصر شکسته شود مردم آزاد شوند، گذرگاه رفح باز شود و آتش و خون تمام شود، حمله به مردم غزه قطع شود و مردم بتوانند زندگی عادی و معمولی داشته باشند.
وی افزود: برای این کار باید همه دنیای اسلام به پا خیزند، آن روزی می‌توانیم در برابر متجاوزان پیروز شویم که مسلمان‌ها ید واحده باشند.
رئیس جمهور گفت:‌ امیدواریم همه مسلمانان دنیا احساس کرده باشند که امروز راهی جز وحدت و ایستادگی و مقاومت وجود ندارد.
روحانی افزود: نمی‌شود با تکیه کردن بر مجامع بین‌المللی، مردم فلسطین به حقوق خود دست پیدا کنند.
رئیس جمهور در ادامه گفت: ساکتان در برابر این جنایت در تاریخ شرمنده هستند و شرمنده خواهند شد، تاریخ درباره آنها قضاوت خواهد کرد که انسان های بی‌گناه کشته می‌شوند و آنها یا ساکتند و یا از جانی حمایت می‌کنند.
روحانی افزود: این چیزی نیست که تاریخ آن را فراموش کند.
رئیس قوه قضائیه گفت: امسال راهپیمایی بزرگ قدس در شرایط ویژه ای برگزار می شود که مردم بی دفاع غزه زیر هجمات ضد بشری و سفاک رژیم صهیویستی هستند.
آیت الله آملی لاریجانی در راهپیمایی روز قدس افزود: ملت بزرگ ما همیشه در دفاع از مظلومیت فلسطین پیشرو بوده و امسال هم بحمدالله سیل خروشان مردم حضور دارند.
وی گفت‌:‌ این جمعیت عظیم که در همه کشورهای اسلامی انشاء الله در راهپیمایی حضور خواهند داشت پیام مهمی برای رژیم ضد بشری صهیونیستی خواهد داشت که "‌مردم مظلوم فلسطین و غزه تنها نیستند و این سیل خروشان به زودی ان شاء‌الله این ظلم را از جا برخواهد داشت."
آیت الله آملی لاریجانی افزود : رژیم صهیونیستی، ‌رژیم ضد بشری است که انشاء الله با همت مسلمانان و همه امت اسلامی از صحنه تاریخ محو خواهد شد.
رئیس قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره علت سکوت مجامع بین المللی و کسانی که دم از دفاع از حقوق بشر و انسانیت می زنند، گفت: نفاق و دورویی کشورهایی مثل آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی که ندای حقوق بشر سر می دهند و از عده ای نظیر همجنس بازها دفاع می کنند اما از ملت مظلوم فلسطین و مرد و زن و کودکی که زیر هجمات و بمباران وحشیانه رژیم صهیونیستی هستند دفاع نمی کنند، تنها نفاق این کشورها را نشان می دهد.
آیت الله آملی لاریجانی گفت: آن ها در بحث حقوق بشر، در جرایم رژیم صهیونیستی شریکند.
آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در روز جهانی قدس در استان البرز گفت : امروز شاهد حضور بی سابقه مردم البرز در راهپیمایی روز جهانی قدس و محکوم کردن جنایت های صهیونیسم جهانی بودیم.
علی لاریجانی افزود: مردم ایران اسلامی امروز به صحنه آمدند تا نشان دهند که دنیا باید با مسئله فلسطین و جنایت های اسراییل به طور جدی وعملی برخورد کند و آن را شوخی نپندارد.
آقای هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس، در پاسخ به سؤال خبرنگار واحد مرکزی خبر مبنی پیام این حضور پرشور مردم گفت: همه نفرت خود را از اسرائیل نشان می‌دهند و واقعا اسرائیل هم خودش را در این چند روز گذشته نشان داده است و مردم دنیا فهمیدند که اینها چه عملکرد خشن و غیرانسانی داشته‌اند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سؤال دیگری درباره حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: البته دو حالت داریم، گریه داریم به‌خاطر مسائل غزه و از سوی دیگر خوشحالیم از حضور مردم.


این خبر تابحال 1481 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:2146
تاریخ درج خبر:۱۳۹۳ چهارم مرداد
ساعت درج خبر:09:20:26
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: