آرشیو اخبار

  جدول فروش فوری خودروسازان با قیمت‌های جدید

جدول فروش فوری خودروسازان با قیمت‌های جدید

ATIPRESS- با وجود اظهارنظر اخیر سخنگوی دولت و عدم رضایت رئیس دولت از قیمت‌های فعلی خودرو، خودروسازان برنامه فروش فوری خود با قیمت‌های جدید اعلامی از سوی شورای رقابت را کلید زدند.

به گزارش ATIPRESS،  چهارشنبه هفته گذشته، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت به نقل از رئیس جمهور اعلام کرد که وی از نرخ‌های تعیین شده از سوی شورای رقابت راضی نیست و قیمت نباید در بازار افزایش می یافت، این در حالی است که مطابق برنامه، خودروسازان هر ماه باید 20 درصد از تولیدات خود را به صورت فروش نقدی به بازار عرضه کنند تا حاشیه بازار از بین برود و قیمت با افزایش عرضه، تعادل را در پیش گیرد.
این ماه نیز مطابق ماه‌های گذشته، برنامه فروش نقدی از سوی خودروسازان کلید خورد اما این فروش دیرهنگام که اکنون با گذشت 20 روز از ماه تازه شروع شده است، ابهام قیمتی دارد و برای مردم مشخص نیست که بالاخره چه اتفاقی برای قیمت خودرو در روزهای آتی رخ خواهد داد.
البته خودروسازان به این نکته اشاره می کنند که بر طبق تعهدات، باید هر ماه 20 درصد از فروش خود را به بازار به صورت نقدی و تحویل فوری عرضه کنند، در حالی که در این تعهد ذکری از تاریخ نشده و مهم این است که هر ماه این میزان از تولید، عرضه می شود.
نکته حائز اهمیت در این میان، تاکید خودروسازان در آگهی فروش نقدی خود است که بر این موضوع پافشاری شده که فروش‌های نقدی، براساس قیمت‌های اعلامی شورای رقابت صورت خواهد گرفت و حتما همین قیمت‌ها اعمال خواهد شد، اما این تنها تصمیم جانب عرضه خودرو در بازار است، در حالی که مشخص نیست طرف دیگر که تقاضای مردم است، باز هم استقبالی از خرید خودروها به صورت نقدی صورت خواهد داد یا دست نگه می دارد تا ببیند شورای رقابت به تکدرخاطر بودن رئیس جمهور از قیمت‌های جدید خودرو، واکنشی نشان خواهد داد یا خیر؟
در این میان، براساس آنچه که رئیس شورای رقابت پس از تکدرخاطر شدن رئیس جمهور مطرح کرده، اگر همان اظهارات پابرجا بماند که تاکنون باقی مانده، در قیمت‌های جدید تجدیدنظر نخواهد شد.
البته فعالان بازار خودرو می گویند که اعلام تزلزل قیمت‌ها از سوی دولت، بازار را به رکود بیشتر فرو برده است و مردم دست نگه داشته اند تا شاید خودرو ارزانتر شود و بعد از ارزانی، به خرید رو بیاورند، این در حالی است که سخنان سخنگوی دولت، به سرعت در بازار منتشر شده است و همین امر، افرادی که برای مصرف خود خودرو می خرند یا آنهایی که برای سرمایه گذاری به بازار خرید و فروش خودرو مراجعه می کنند، دچار تردید کرده است.
یکی از این فعالان بازار خودرو در گفتگو با مهر می گوید: البته برخی به صورت شتابزده به بازار مراجعه کرده و قصد داشتند تا خودروهای خود را به فروش برسانند تا شاید نرخ بالاتری نصیبشان شود، اما متاسفانه بازار دست نگاه داشته و خرید و فروش‌ها به کندی صورت می گیرد. در واقع همه منتظرند ببیند که برای قیمت خودرو در بازار چه اتفاقی رخ می دهد.
وی می افزاید: البته فروش‌های نقدی خودروسازان نیز به نظر می رسد با تردید مردم مواجه شود، چراکه در این فروش‌ها ذکر شده که قیمت خودروها به نرخ‌های اعلامی از سوی شورای رقابت عرضه می شود و در حالی که ممکن است رئیس جمهور به شورای رقابت دستور دهد که در قیمت خودرو بازنگری کند.
به اعتقاد وی، سخنان سخنگوی دولت، تنها بازار خودرو را در هاله ای از ابهام فرو برد و باعث رکود در خرید و فروش خودرو شد، در غیر این صورت نه فروشندگانی که خودرو خریده اند و به عنوان سرمایه گذاری وارد بازار شده اند حاضرند از قیمت خود پایین بیایند و نه مشتریانی که برای تامین نیاز خود تا پیش از این به بازار مراجعه می کردند، با قوت قلب خودرو می خرند بلکه شک و تردید دارند که شاید این خرید به نفع آنها نباشد.
فهرست قیمت جدید خودروسازان برای فروش فوری به شرح جدول ذیل اعلام شده است:
جدول فروش فوری خودرو با قیمت جدید نوع شرح محصول قیمت فروش فوری با قیمت جدید

جدول فروش فوری خودرو با قیمت جدید
نوعشرح محصولقیمت فروش فوری با قیمت جدید
سایپا 131سايپا 131 SE موتور M13 يورو420 میلیون و 122 هزار تومان
تیباتيبا SX موتور M15 يورو4   24 میلیون و 183 هزار تومان
سایپا 131سايپا 131 TL پايه گاز سوز21 میلیون و 95 هزار تومان
پژو 405پژو 405 بنزینی GLX با کیسه هوای راننده و یورو 426 میلیون و 669 هزار تومان
پژو 405پژو 405 بنزینی با کیسه هوای راننده و سرنشین و یورو 428 میلیون و 445 هزار تومان
پژو 405پژو 405 دوگانه سوز GLX با کیسه هوای راننده و سرنشین و یورو 430 میلیون و 118 هزار تومان
پژو 206پژو 206 تیپ 5 با کیسه هوای راننده و سرنشین و هشداردهنده موانع عقب36 میلیون و 223 هزار و 800 تومان
پژو 206پژو 206 تیپ 5 با کیسه هوای راننده و سرنشین با سیستم تهویه و شیشه‌های بالابرعقب و آینه‌های جانبی دستی34 میلیون و 114 هزار و 631 تومان
پژو 206پژو 206 صندوقدار (V8) با کیسه هوای راننده و سرنشین و هشداردهنده موانع عقب36 میلیون و 758 هزار و 600 تومان
پژو 206پژو 206 صندوقدار (V8) با کیسه هوای راننده و سرنشین34 میلیون و 649 هزار و 568 تومان
پژو پارسپژو پارس سال با کیسه هوای راننده و یورو 431 میلیون و 408 هزار و 900 تومان
رانارانا LX با تریم مشکی و یورو 432 میلیون و 808 هزار و 700 تومان
تندرتندر 90 - E2 اتوماتیک با کیسه هوای راننده و یورو 445 میلیون و 967 هزار و 200 تومان
سمندسمند ال ایکس EF7 پایه گاز سوز با کیسه هوای راننده و سرنشین و رینگ فولادی و یورو 431 میلیون و 348 هزار و 700 تومان
سمندسمند ال ایکس EF7 بنزینی با کیسه هوای راننده و سرنشین و رینگ فولادی و یورو 430 میلیون و 290 هزار و 600 تومان
سمندسمند ال ایکس سال بنزینی با کیسه هوای راننده و سرنشین و رینگ فولادی و یورو 428 میلیون و 509 هزار و 500 تومان
سمندسمند SE با کیسه هوای راننده و سرنشین و یورو 427 میلیون و 59 هزار و 400 تومان
 


به هرحال اکنون بازار خودرو با نوعی شک و ترید مواجه است و همه منتظرند ببیند آیا رئیس جمهور پس از تکدر خاطر شدن، این بار در عمل دستور بازنگری قیمت‌ها را به شورای رقابت صادر می‌کند یا خیر.


این خبر تابحال 1343 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:2067
تاریخ درج خبر:۱۳۹۳ بيست و يکم تير
ساعت درج خبر:10:32:51
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: