آرشیو اخبار

 خروج فعالان هوادار روسیه از اسلاویانسک اوکراین

خروج فعالان هوادار روسیه از اسلاویانسک اوکراین

ATIPRESS - خبرگزاری فرانسه به نقل از وزیر کشور اوکراین گزارش داد فعالان هوادار روسیه و رهبر آن ها اسلاویانسک را ترک کرده اند.

به گزارش ATIPRESS ،  رئیس جمهور اوکراین با برگزاری گفتگوهای فوری حل بحران با روسیه و فرماندهان جدایی طلبان اوکراین به منظور پایان دادن به درگیریهای خونبار در شرق اوکراین که بقای این کشور استراتژیک و مناسبات غرب و شرق را تهدید می‌کند، موافقت کرد.
از زمانی که پترو پروشنکو رئیس جمهور اوکراین اوایل این هفته به آتش بس یک هفته ای پایان داد، درگیریها در مناطق مرزی لوگانسک و دونتسک که به لحاظ اقتصادی برای اوکراین حیاتی هستند، تشدید شده است.
تصمیم وی بلافاصله با شروع یک حمله گسترده از سوی کی یف دنبال شد و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هشدار داد که این کشور حق دارد از مردم خود در اوکراین حفاظت کند.
رئیس شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین گفت: نیروهای دولتی کنترل بیش از 23 منطقه درگیری از 36 منطقه محلی را در دست گرفته اند.
آرسن آواکف وزیر کشور اوکراین گفت: سربازان این کشور روز جمعه روستای میکولایوکا صحنه درگیریهای دائمی در شرق منطقه جدایی طلب اسلاویانسک را تصرف  و 50 فرد مسلح را دستگیر کرده اند.
سرویس امنیتی اوکراین همچنین روسیه را به تامین 20 خودروی زرهی برای شبه نظامیان طی چهار روز گذشته متهم کرد. مسکو این اتهامات را که پیشتر نیز توسط آمریکا مطرح شده بود، رد کرده است.
اما وزیر دفاع "جمهوری خودخوانده خلق دونتسک" اذعان کرد که این منطقه با حمله نیروهای دولتی در مقیاسی که از زمان شروع ناآرامیها در آوریل سابقه نداشته مواجه شده است.
ارتش اوکراین اعلام کرد که 9 سرباز این کشور در تازه ترین درگیریها و تبادل آتش خمپاره با شبه نظامیان کشته شده اند که سنگین ترین تلفات از زمان ازسرگیری درگیریها در روز دوشنبه است.


این خبر تابحال 1549 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1990
تاریخ درج خبر:۱۳۹۳ چهاردهم تير
ساعت درج خبر:12:12:42
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: