آرشیو اخبار

 بانک ایران زمین سه شنبه فرابورسي می شود

بانک ایران زمین سه شنبه فرابورسي می شود

ATIPRESS - مدیر بازار فرابورس از بازگشایی نماد بانک ایران زمین خبر داد و افزود: روز سه شنبه نماد این بانک و حق تقدم آن در بازار دوم فرابورس بازگشایی می شود .

به گزارش ATIPRESS به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران ،امیر هامونی با اعلام این مطلب گفت: نمادهاي معاملاتي سهام و حق تقدم خريد سهام بانك ايران زمين (وزمين1 و وزمينح1)، روز سه شنبه  5 مهر ماه، در بازار دوم فرابورس ايران گشايش مي يابد.
مدیر بازار فرابورس در خصوص این بانک گفت:سرمایه ثبت شده این شرکت 2 هزار میلیارد ریال است که به 4 هزار میلیارد ریال در حال افزایش است و روز سه شنبه نماد این شرکت در بازارعادی گشایش می یابد.
وی افزود: با توجه به اينكه قابليت معامله سهام و حق تقدم مذكور منوط به تعيين كارگزار ناظر در سامانه معاملاتي است و كارگزاران فرابورس باید نسبت به تعيين كارگزار ناظر براي مشتريان خود در سامانه معاملاتي، در اسرع وقت اقدام کنند.
هامونی همچنین از توقف نماد معاملاتي استفاده از حق تقدم خريد سهام بانك گردشگري خبر داد و یادآور شد: با توجه به اتمام مهلت استفاده از حق تقدم خريد سهام بانك گردشگري در نماد معاملاتي "وگردشح1" در پایان معاملات متوقف شد.
وی درادامه توضیح داد: مطابق با مفاد ماده 5 قانون اصلاح موادي از قانون برنامه چهارم توسعه سقف مجاز تملک سهام هر بانک يا مؤسسه اعتباري به طور مستقيم و غيرمستقيم براي هر شرکت سهامي عام يا تعاوني سهامي عام و يا هر مؤسسه و نهاد عمومي غير دولتي 10 درصد و براي اشخاص حقيقي و ساير اشخاص حقوقي 5 درصد تعيين شده است.
مدیر بازار فرابورس گفت: رعايت سقف هاي مجاز تملك سهام براي كليه سهامداران بالفعل و بالقوه بانك مذكور الزامي است. همچنين، خريد حق تقدم سهام بانک توسط اشخاص حقيقي و حقوقي براي خود به نمايندگي و وکالت از طرف ساير اشخاص حقيقي و حقوقي فاقد وجاهت قانوني بوده و ممنوع است.
وی تصریح کرد: وجوه مورد نياز براي استفاده از حق تقدم خريد سهام جديد بانک نبايد از محل تسهيلات اخذ شده از شبکه بانکي کشور تامين شود و خريداران حق تقدم نبايد بدهي غير جاري به شبکه بانکي کشور داشته باشند.


این خبر تابحال 2397 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:196
تاریخ درج خبر:۱۳۹۰ سوم مهر
ساعت درج خبر:12:01:14
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: