آرشیو اخبار

 نمی‌توانیم لیزینگ‌ها را به نرخ‌های سود پائین محکوم کنیم

نمی‌توانیم لیزینگ‌ها را به نرخ‌های سود پائین محکوم کنیم

ATIPRESS- معاون نظارتی بانک مرکزی با اعلام اینکه نمی‌توانیم لیزینگ‌ها را به نرخ‌های سود پائین محکوم کنیم و در این صورت یا تخلف می‌کنند و یا محکوم به نابودی می‌شوند، از پس گرفتن تقاضاهای تاسیس لیزینگ‌ها خبرداد و گفت: باید به داد این صنعت برسیم و پس از ادامه حیات به فکر نظارت آنها باشیم.

به گزارش ATIPRESS  به نقل از مهرحمید تهرانفر در مورد افزایش نرخ سود تسهیلات لیزینگ ها در شورای پول و اعتبار به 22 درصد گفت: شرکت های لیزینگ هم اکنون در وضعیتی هستند که باید در ابتدای کار به وضعیت آنها رسیدگی کرد تا از مشکلاتی که گرفتار آن هستند، رهایی یابند.
معاون نظارتی بانک مرکزی در مورد وضعیت فعلی صنعت لیزینگ در کشور ادامه داد: اینگونه نیست که لیزینگ ها محکم و استوار در حال فعالیت باشند و بانک مرکزی هم نظارت خود را بر آنها تشدید کند، صنعت لیزینگ کشور در حال از بین رفتن است و نمی توانیم آنها را به نرخ سود پائین محکوم کنیم.
وی با بیان اینکه با محکوم کردن لیزینگ ها به اعمال نرخ های سود پائین یا آنها باید برای ادامه حیات تخلف کنند و یا اینکه به فعالیت خود خاتمه دهند، عنوان کرد: در هر دو صورت یعنی اعمال نرخ های سود پائین یا انجام تخلف، لیزینگ ها محکوم به نابودی هستند.
این مقام مسئول در بانک مرکزی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید به نحوی عمل کند که شرایط آنها را با ضوابط مورد نیاز تطبیق دهد تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند، تصریح کرد: پیش از این تعداد تقاضاهای راه اندازی لیزینگ های جدید روی میز بانک مرکزی زیاد بود، اما هم اکنون بسیاری از آنها تقاضاهای خود را پس گرفته اند و شرکت های لیزینگی که هم اکنون فعال هستند به صورت چراغ خاموش ادامه کار می دهند.
تهرانفر با اشاره به اخباری که در رسانه ها از جمله رسانه ملی در مورد فعالیت برخی لیزینگ ها و کلاهبرداری هایی که توسط برخی از آنها صورت گرفته است، گفت: اینها لیزنگ های واقعی دارای مجوز از بانک مرکزی، نیستند بلکه شرکت های کلاهبرداری هستند که نیروی انتظامی مانع فعالیت آنها می شود و فعالان آنها را دستگیر می کند.
وی اضافه کرد: این در حالی است که شرکت های لیزینگ دارای مجوز و واقعی، فعالیتشان کم نور شده و باید به آنها برای خروج از این وضعیت کمک شود و به داد این صنعت برسیم و پس از ادامه حیات به فکر نظارت آنها باشیم.


این خبر تابحال 1239 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1930
تاریخ درج خبر:۱۳۹۳ سوم تير
ساعت درج خبر:10:43:34
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: