آرشیو اخبار

 حركت خودروسازی ايران در 8 سال گذشته موفق نبوده است

حركت خودروسازی ايران در 8 سال گذشته موفق نبوده است

ATIPRESS- يك عضو كميسيون صنایع و معادن مجلس شوراي اسلامي در خصوص قيمت‌گذاري خودرو از سوي شوراي رقابت با تأكيد بر اين كه قيمت‌گذاري به تنهايي كافي نيست، گفت: براي جلوگيري از سوء استفاده و تنظيم بازار بايد مجموعه‌اي از اقدامات توأم با هم انجام شود.

به گزارش ATIPRESS به نقل از روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران، دکتر مؤيد حسيني صدر افزود: نظارت بر نحوه توزيع، حذف واسطه‌گري، جلوگيري از دلال¬بازي، توليد با آهنگ ثابت و منظم و حمايت از توليد كننده از طريق تأمين مواد اوليه و منابع مالي از جمله اين اقدامات است كه از الزامات يك توليد پايدار با قيمت منصفانه محسوب مي‌شود.
وي با اشاره به اين كه خودروسازي ايران در 8 سال گذشته حركت موفقي نداشته، اظهار كرد: در اين مدت همان توليدات قبلي عرضه شده و هيچ خلاقيتي در اين زمينه ارائه نشده، ضمن اين كه از تحقيق و توسعه در خودروسازي نيز غفلت شده است.
حسینی صدر با بیان اين كه در 8 سال گذشته بازار خودرو انحصاري بوده و انگيزه رقابت در آن وجود نداشته، تصریح كرد: دولت به صورت دستوري خودروسازي را اداره و مدیریت كرده، در صورتي كه بايد عرضه و تقاضا در اين بازار نقش داشته باشد.
وی با اعلام اين كه مشكلات جمع شده صنعت خودرو در سال‌هاي گذشته، در دو سال اخير خود را از طریق نا به ¬ساماني در توليد و عرضه خودرو نشان داده، تصريح كرد: من با افزایش قیمت¬ها مخالف بوده و موافق كنترل قيمت‌ها هستم اما بايد بگويم در خصوص صنعت خودرو دچار ضعف مديريت هستيم.
 نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در پايان با تأكيد بر اين كه در خصوص نظارت بر توزيع خودرو كوتاهي شده، زيرا در حال حاضر قيمت كارخانه با قيمت بازار اختلاف فاحشی دارد که حاشيه سود زیادی را ايجاد كرده، خاطرنشان كرد: انتظار مي‌رود مديريت صحيح در عرصه خودروسازي اعمال شود.


این خبر تابحال 1239 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1928
تاریخ درج خبر:۱۳۹۳ سوم تير
ساعت درج خبر:10:06:44
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: