آرشیو اخبار

 ایران، رتبه ۷ دانش نانو و ۲۰ بازار نانوی جهان

ایران، رتبه ۷ دانش نانو و ۲۰ بازار نانوی جهان

ATIPRESS- مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گفت:‌ در بحث دانش فناوری نانو رتبه هفتم دنیا را داریم و آلمان تنها کشور اروپایی است که قبل از ما در این حوزه قرار دارد.

به گزارش ATIPRESS،  رضا اسدی فر در دومین همایش فناوری نانو در صنعت برق و انرژی با اشاره به اینکه بقیه کشورهای اروپایی در علم نانو بعد از ایران قرار دارند، افزود: هدف ما توسعه بازار نانو است و باید سهم عمده ای از این بازار را به خود اختصاص دهیم.
وی اضافه کرد : رتبه ما در بازار نانو بیستم دنیاست که بنا داریم با تدوین برنامه های ویژه این رتبه را نیز ارتقاء دهیم.
اسدی فر گفت:‌ برنامه 10  ساله اول توسعه فناوری نانو  از سال 84 اغاز شد و تا سال آینده ادامه دارد و در حال تدوین برنامه 10 ساله دوم توسعه فناوری نانو در کشور هستیم که از سال 94 تا 1404 در کشور اجرا خواهد شد.
وی افزود‌: 102 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی در حوزه نانو فعالیت می کنند و 16 هزار و 334 پایان نامه نیز در این حوزه نوشته شده یا در حال اجراست که در پایان نامه دکتری 1371 پایان نامه در حال اجراست و 1482 پایان نامه دفاع شده است و در بخش پایان نامه کارشناسی نیز 4هزار و 493 پایان نامه در حال اجرا و 8 هزار و 988 پایان نامه دفاع شده است.
وی گفت: 20 هزار و 393 محقق در حوزه فناوری نانو فعال و دو هزار و 614 نفر عضو هیات علمی دانشگاه‌ها هستند.
محمد صادق قاضی زاده رئیس پژوهشگاه نیرو هم در این همایش با اشاره به اینکه فعالیت های نانو، غرور ملی را تقویت می کند، گفت: کاهش تلفات در شبکه های انتقال برق از عمده ترین دلایل در توجه به استفاده از فناوری نانو است.
وی افزود: امیدواریم با حمایت هایی که به ویژه در صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه فناوری نانو می شود، تعداد شرکت های فعال در این حوزه افزایش یابد.

این خبر تابحال 1210 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1870
تاریخ درج خبر:۱۳۹۳ بيست و هفتم خرداد
ساعت درج خبر:12:29:55
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: