آرشیو اخبار

 وزیر صنعت مخالف تایین قیمت خودرو در شورای رقابت است

وزیر صنعت مخالف تایین قیمت خودرو در شورای رقابت است

ATIPRESS- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سازو کار فعلی تعیین قیمت خودرو توسط شورای رقابت گفت: بازار خودروی کشور انحصاری است و در آن خبری از رقابت نیست لذا وزیر صنعت،معدن و تجارت هم با نظر کمیسیون مبنی بر اینکه باید قیمت خودرو در حاشیه بازار تعیین شود موافق است.

به گزارش ATIPRESS به نقل از مهر ،  محمد بیاتیان با اشاره به حضور نعمت زاده در جلسه هیات تحقیق و تفحص از صنایع خودرو سازی گفت: در این جلسه نعمت زاده همه انتقادات به صنایع خودرو سازی را قبول داشت و هیچ توجیهی نسبت به ایرادات و انتقادات گزارش تحقیق و تفحص نداشت.
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گزارش هیات تحقیق و تفحص دارای دو بعد انتقادات و راهکارها است ، این راهکارها در خصوص حل مشکلات برای ارتقای کیفیت و ساماندهی معضلات مدیریتی است.
وی ادامه داد: در حال حاضر شورای رقابت در مورد قیمت خودرو ها تصمیم گیری می کند اما کمیسیون صنایع و آقای نعمت زاده معتقدند که سازو کار فعلی تعیین قیمت خودرو ساز و کار مناسبی نیست و قیمت خودرو باید در حاشیه بازار تعیین شود.
بیاتیان با بیان اینکه بازار خودرو در کشور ما رقابتی نیست بلکه انحصاری است گفت: بازار باید قیمت خودرو را مشخص کند و این کار با ایجاد یک بازار رقابتی امکان پذیر است.
به گزارش مهر این در حالی است که خودرو سازان به قیمت های اعلام شده از سوی شورای رقابت اعتراض داشته و آن را پایین می دانند و محمدباقر نوبخت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور روز گذشته اعلام کرد که دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت خودرو ندارد و ملاک همان چیزی است که شورای رقابت تعیین کرده است.
البته نوبخت علاوه بر اعلام این مخالفت، به سیاستهای خودروسازان مبنی بر عدم افزایش کیفیت نیز انتقادات تندی را مطرح کرده است.

این خبر تابحال 1288 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1865
تاریخ درج خبر:۱۳۹۳ بيست و هفتم خرداد
ساعت درج خبر:10:50:16
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: