آرشیو اخبار

 پاسخ وزير ارتباطات درباره  بسته شدن وايبر و وي‌چيت: نمی‌شود تمامی برنامه‌های ارتباطی را بست

پاسخ وزير ارتباطات درباره بسته شدن وايبر و وي‌چيت: نمی‌شود تمامی برنامه‌های ارتباطی را بست

ATIPRESS - وزير ارتباطات در پاسخ به فيلترشدن وایبر و بقيه شبکه‌های ارتباطی تاكيد كرد: نمی‌شود تمامی برنامه‌های ارتباطی را بست.

به گزارش خبرنگار ATIPRESS ، محمود واعظي ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه همایش مدیران پستی در یک نشست خبری در پاسخ به سؤالی در خصوص فیلترینگ برنامه ارتباطی رایگان ویچت گفت: سیاست‌گذاری در دولت یازدهم متفاوت خواهد بود. این اصل را قبول داریم که مردم فهیم هستند و این مسائل را خوب درک می‌کنند و دولت یازدهم رویکرد خود را بر این اساس تنظیم می‌کند.

وی با بيان اينكه  در رابطه به ویچت نیز در تلاش هستیم تا به گونه‌ای عمل کنیم که بخش‌هایی از این برنامه که برای مردم مشکلاتی به وجود آورده فیلتر شود در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص انحصار مخابرات در بازار ADSL و محدودیت‌هایی که این شرکت برای شرکت‌های PAP ایجاد می‌کند، گفت: از مخابرات انتظار داریم که انحصار دولتی که از گذشته به همراه داشته را بشکند و از این شرکت می‌خواهیم به این محدودیت‌ها پایان دهد.

وي  ادامه داد: همچنان که در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصمیم گرفته‌ایم که قیمت رانژه ADSL را که به 5 هزار تومان افزایش یافته بود بار دیگر به هزار تومان کاهش دهیم؛البته مخابرات را یک شرکت بزرگ می‌دانیم و قصد داریم از این شرکت حمایت کنیم و قرار است در مواردی با مخابرات کنار بیاییم.

واعظی همچنین در رابطه با این گفته مدیران مخابراتی که گفته‌اند وزارت ارتباطات علی‌رغم تمام سخت‌گیری‌هایش حق السهم خود را در موعد مقرر از مخابرات اخذ می‌کند، گفت: قرار است در زمینه درآمدی که از مخابرات وصول می‌شود با این شرکت کنار بیاییم و این مبالغ را به صورت قسطی از آنها دریافت کنیم.

وی در رابطه با پهنای باند در کشور و بحث کم‌فروشی مطرح کرد:ما از آغاز دولت جدید نهضت گسترده را به پا کردیم. در 100 روز اول 40 گیگابیت به پهنای باند اینترنت کشور اضافه شد و در 100 روز دوم قرار است 40 گیگابیت دیگر نیز به این پهنای باند اضافه شود. با این وجود دست ما در اعمال قوانین ضریب اشتراک بازتر خواهد شد و می‌توانیم قانون ضریب اشتراک یک به هشت را به اجرا در بیاوریم. فرصتی هم برای شرکت‌ها در این زمینه در نظر گرفتیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص برنامه در دستور کار برای سرویس‌های پستی گفت: در چابک‌سازی سرویس‌های پستی تأکید داریم. در نظر داریم، به جای جذب کارمند جدید به کارکنان فعلی آموزش دهیم و پست را به دستاوردهای جدید مجهز کنیم.

وی با بيان اينكه  ارائه خدمات ارزش افزوده و توسعه بیش از  پیش از سرویس پست تلفنی 193 از برنامه‌های دارای اولویت در بخش پست است  در پاسخ به سؤالی درباره ورود شرکت پست به بورس گفت: از تجربه واگذاری مخابرات در بورس عبرت گرفته‌ایم و می‌خواهیم به گونه‌ای این کار را انجام دهیم که پس از آن لطمه و مشکلی ایجاد نشود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: بنابراین سیاست وزارت ارتباطات در واگذاری شرکت پست در بورس اعتماد به خصوصی‌سازی، همکاری با مجلس و انجام کار با آرامش بیشتر است.

وی همچنین تأکید کرد: مهم‌ترین کاری که در دولت تدبیر و امید انجام شده مذاکرات هسته‌ای است و این موضوع باعث می‌شود بسیاری از مشکلاتی که به خاطر تحریم‌ها وجود داشت از جمله در دسترس نبودن برخی سایت‌های داخلی در خارج از کشور، حل شود.
انتهاي پيام


این خبر تابحال 2990 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1511
تاریخ درج خبر:۱۳۹۲ نوزدهم دي
ساعت درج خبر:01:54:10
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: