آرشیو اخبار

 نخستین رویداد جامع رایانش ابری و مجازی سازی ایران برگزار میشود

نخستین رویداد جامع رایانش ابری و مجازی سازی ایران برگزار میشود

ATIPRESS - نخستین رویداد جامع رایانش ابری و مجازی‌سازی ایران با عنوان CloudTech طی روزهای 6 و 7 بهمن ماه 92 در مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ATIPRESS به نقل از ستاد اطلاع رسانی این رویداد، CloudTech با شعار "رایانش ابری، زیرساخت توسعه" و با هدف فرهنگ‌سازی کلان و بسترسازی تخصصی در کشور در حوزه رایانش ابری برگزار خواهد شد.
بنابراین گزارش، بررسی راهکارها و دستاوردهای نوین در عرصه ذخیره سازی و پردازش اطلاعات ، مورد کاوی و ارائه مدل های موفق بین المللی و نمونه های موفق ملی ، انتقال تجربیات در خصوص تکنولوژی های مجازی سازی و فناوری ابری ایران، بررسی امکان استفاده از فناوری ابری در صنعت و دولت الکترونیک و مدلهای آن، عرضه آخرین دستاوردها و دانش فنی در قالب نمایشگاه تخصصی، ایجاد بستری برای ورود نیروهای جوان به حوزه فناوریهای ابری و معرفی شرکتهای برتر در حوزه فناوری ابری در کشور از دیگر اهداف برگزاری این رویداد جامع است.
مهندس خیام عسگری دبیر ارشد اجرایی این رویداد تصریح کرد: این رویداد با دعوت از برجسته‌ترین استادان از دانشگاه‌های معتبر کشور و همچنین دانش‌آموختگان ایرانی دانشگاه‌های تراز اول جهان، کلیه مباحث مقدماتی تا پیشرفته رایانش ابری را با رعایت استانداردهای بین‌المللی در حوزه های مدیریتی و مهندسی پوشش خواهد داد.
سخنرانانی از برخی کشورهای جهان در این رویداد حضور یافته و تجربیات خود را به مخاطبان ارائه می کنند.
وی محورها و موضوعات اصلی این رویداد را اینگونه برشمرد: آینده رایانش ابری در جهان و ایران ، معرفی پیشگامان رایانش ابری و بررسی مدل های موفق ، استفاده از رایانش ابری در ارائه خدمات دولتی و بهبود صنعت، استراتژی مهاجرت به رایانش ابری در سازمان ها، آشنایی با انواع تکنولوژی های مجازی سازی و راه اندازی آنها، مدیریت فناوری ابری و امنیت اطلاعات در ابرها .
عسگری گفت: نمایشگاه CloudTech که در آن شرکت‌های ارائه‌دهنده محصولات و خدمات در زمینه رایانش ابری و فعالان حوزه های مرتبط به معرفی آخرین دستاوردهای خود میپردازند همزمان با این رویداد برپا خواهد شد.
این رویداد جامع برای نخستین بار در ایران با همکاری سازمان های دولتی و دانشگاه های معتبر کشور برگزار می شود.
وب‌سایت رویداد در آدرس اینترنتی: http://cloud-tech.ir در دسترس علاقه مندان است.


این خبر تابحال 2207 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1489
تاریخ درج خبر:۱۳۹۲ يازدهم دي
ساعت درج خبر:01:26:48
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: