آرشیو اخبار

 بازدید دبیرکل اتحادیه ICT عرب از سازمان نصر و بازارIT ایران

بازدید دبیرکل اتحادیه ICT عرب از سازمان نصر و بازارIT ایران

ATIPRESS - دبیرکل اتحادیه ICT عرب ضمن دیدار از نوزدهمین نمایشگاه الکامپ و سازمان نظام صنفی رایانه ای، با ظرفیت‌های بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران آشنا شد.

به گزارش ATIPRESS به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، نزار ذکا، دبیرکل اتحادیه ICT عرب موسوم به "اجمع" که به دعوت سازمان نصر تهران و با  هدف بررسی مفاد تفاهم‌نامه این اتحادیه و سازمان به کشورمان سفر کرده بود، طی این هفته با بازدید از نمایشگاه الکامپ و بازار فناوری اطلاعات، در جریان فعالیت بازرگانان و کارشناسان فاوای کشورمان قرار گرفت.
دبیرکل اتحادیه ICT عرب ضمن بازدید از بزرگترین نمایشگاه ICT کشور، درجلسات مختلف با روسا، اعضای هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و فعالان این حوزه، موضوع همکاری مشترک میان سازمان نصر و اتحادیه ICT عرب را مورد بررسی قرار داد.
نزار ذکا در جریان بازدید از سازمان، نمایشگاه الکامپ و دیدارهای مختلف با  برخی شرکت‌های عضو سازمان، از مجتمع کامپیوتری پایتخت و ظرفیت‌های این بازار نیز دیدار کرد.
اتحادیه ICT عرب(IJMA3) بزرگترین تشکل فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه است که طی سال جاری با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران ، تفاهم‌نامه‌ای برای گسترش همکاری‌ها در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات امضا کرده است.
براساس این تفاهم‌نامه، طرفین برای انجام پروژه‌های مشترک و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود تعهد کرده‌اند.
اتحادیه ICT عرب که مجموعه‌ای از تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات22کشور عرب خاورمیانه را در بر می‌گیرد، اجتماع بزرگی از نمایندگان تشکل‌های فاوا در کشورهای عربی است که از نگاهی کلان به بحث و بررسی و بهره‌گیری از پتانسیل‌های مشترک می‌پردازند.
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درتلاش است تا از طریق این تفاهم‌نامه علاوه برمعرفی توانمندی جامعه فاوا ایرانی و به ویژه اعضا خود، از فرصت‌های مشترک نهفته دراین انجمن، برای توسعه کسب و کارICT بهره بگیرد.
آزاده داننده، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اعلام مطلب فوق گفت: "امضا این تفاهم‌نامه و برقراری ارتباط با اجمع، علاوه براینکه می‌تواند فصل جدیدی از ارتباطات بین‌الملل فعالانICT را رقم زند، قطعا می‌تواند راه‌کاری تازه برای حل مشکلات تحریم‌ در کسب و کار فناوری اطلاعات باشد."
داننده با اشاره به مفاد این تفاهم‌نامه ادامه داد: "انجام پروژه‌های مشترک، صدور خدمات فنی و مهندسی ICT به ویژه در بحث آموزش و انتقال تکنولوژی و توسعه بازار فاوا اجمع، از مهم‌ترین مفادی هستند که از این تفاهم‌نامه نتیجه می‌شوند."
به گفته داننده، ارتباط با اتحادیه ICT عرب می‌تواند درشرایط فعلی، برای رونق بازار فاوای کشور راهگشا باشد.
او در این رابطه گفت: " قطعا مهم‌ترین مزیت رقابتی ما برخورداری از نیروهای متخصص و سرویس‌های مختلف در حوزهICT است و ارتباط مستمر با اجمع می‌تواند به توسعه شرکت‌های حوزه کمک کند."

 

 

 

 

 

 


این خبر تابحال 1589 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1469
تاریخ درج خبر:۱۳۹۲ بيست آذر
ساعت درج خبر:15:36:41
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: