آرشیو اخبار

 پتروشیمی باختر به فروش رفت

پتروشیمی باختر به فروش رفت

ICTPRESS - امروز بلوک 27/27 درصدی سهام شرکت پتروشیمی باختر به قیمت پایه هر سهم 20هزارو 425ریال در بازار سوم معامله شد.

به گزارش ICTPRESS به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، امروزسازمان خصوصي سازي، 818 ميليون و 181هزارو 818 سهم معادل 27/27 درصد از سهام شركت پتروشيمي باختر  به وکالت از شركت ملي صناع پتروشيمي را به نرخ پايه هر سهم 20هزارو 425 ريال روي ميز فروش بازار سوم  گذاشت که به همان نرخ پایه به فروش رفت.
پتروشيمي باختر 3هزار ميليارد ريال سرمايه دارد و در زمينه سرمايه گذاري در شركتها ،مجتمع ها و واحد هاي توليدي و صنعتي فعاليت مي كند.
همچنین در معاملات امروز بازارهای فرابورس، 1267 میلیون اوراق بهادار به ارزش 17.6هزارمیلیارد ریال در 14549 نوبت معامله شد و این حجم معاملات به دادو ستد دو معامله عمده پتروشیمی باختر و بلوک 4.5 درصدی حق تقدم استفاده نشده بانک گردشگری مربوط بود. به طوری که بلوك 4.5درصدي حق تقدم استفاده نشده بانك گردشگري به ارزش 90ميليارد ريال و نرخ پايه هر سهم جديد 500ريال به صورت يكجا و نقد طبق رويه معمول پاياپاي ، از سوی بانک گردشگری عرضه شد که در بازار دوم به فروش رفت.
این درحالی است که در میان شرکتهای فرابورسی همچنان بیشترین حجم معامله شده میان سرمایه گذاران به خریدو فروش بیش از 83 میلیون سهم هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه تعلق گرفت و پس از آن معامله بیش از 80 میلیون سهم ذوب آهن این شرکت را از این لحاظ در جایگاه دوم قرار داد و با رشد 4.7درصدی قیمت هر سهم به نرخ 3331ریال رسید.
در همین حال کمترین حجم معاملات به خریدو فروش  10حق تقدم بیمه پاسارگاد  اختصاص داشت و قیمت هر سهم این شرکت بیمه ای با رشد  2.9درصد به 1000ریال رسید.
این در حالی است که شرکت های نفتی لاوان، شیراز، ایرانول با 5درصد رشد بیشترین افزایش قیمت را داشت از طرفی نماد معاملاتي حق تقدم خريد سهام شركت سرمايه گذاري مسكن تهران ، با محدوديت دامنه نوسان قيمت 50 درصدي بر اساس دامنه نوسان نماد اصلي سهام،  معامله شد که با 83.5درصد افت بیشترین کاهش قیمت را کسب کرد.
بر اساس این گزارش، 105 هزار سهم از  40میلیون سهم بیمه سرمد در چهارمین روز پذیره نویسی شد و ادامه این پذیره نویسی فردا دنبال می شود.
از سوی دیگر دربازار ابزارهای نوین مالی که هر برگه آن به ارزش یک میلیون ریال خرید و فروش می شود، بیشترین حجم معاملات را به ترتیب، سه نماد گواهی سپرده انصار 37 هزارو 885برگه، اجاره امید 33هزار و 960برگه و اجاره سامان 15هزارو 710برگه داشتند.
همچنین طبق اعلام ناظر فرابورس،  نماد معاملاتي حق تقدم استفاده نشده شركت صنايع پتروشيمي دهدشت ، با محدوديت دامنه نوسان قيمت 50 درصدي براساس دامنه نوسان نماد اصلي معامله شد. در عین حال نماد معاملاتي اوراق اجاره شركت واسط مالي ارديبهشت به منظور تامين مالي شركت هواپيمايي ماهان، به منظور پرداخت اجاره بهاي سه ماهه اوراق در اول اسفند، متوقف شد.
هر برگه امتیاز تسهیلات مسکن همچنان در مرز 640 هزار ریال دادو ستد شد.


این خبر تابحال 1667 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1245
تاریخ درج خبر:۱۳۹۱ بيست و نهم بهمن
ساعت درج خبر:19:33:58
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: