آرشیو اخبار

 مصطفی‌پور: اولین شعبه سیار بانکی در 22 بهمن ماه رونمایی مي شود

مصطفی‌پور: اولین شعبه سیار بانکی در 22 بهمن ماه رونمایی مي شود

ATIPRESS - مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از رونمایی اولین شعبه سیار بانکی در 22 بهمن ماه خبر داد و اظهار کرد: این نوع شعب به منظور بهره برداری در زمان بروز حوادث غیرمترقبه در کشور راه اندازی می شود که قرار است این شعب در زمان بروز حوادث غیرمترقبه در محل مستقر و تامین مالی لازم را انجام دهند.

به گزارش ATIPRESS ؛ مصطفی‌پور"مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران" در نشست خبری که در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، با بیان اینکه شعب سیار با مجوزهای بانک مرکزی فعال می شوند و بانک قرض الحسنه مهر ایران هم اکنون درحال آماده سازی آنها است گفت: شعب سیار در یک دستگاه خودرو مناسب جاسازی شده و دارای دستگاه های خودپرداز کارمند و دستگاه های شعب آنلاین است.
وی با بیان این‌که تسهیلاتی که این بانک ارائه می‌دهد به صورت قرض‌الحسنه بوده و یک ریال هم بابت تسهیلات سود دریافت نمی‌کنیم، گفت:بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای اولین‌بار کارت اعتباری قرض‌الحسنه خود را به صورت نمونه در سطح کشور 102 هزار کارت اعتباری در بین کارخانجات و کارخانه‌ها و در 9 استان به صورت پایلوت توزیع کرده و به اجرا در آورد و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم آن را در سطح عمومی به مرحله‌ اجرا بگذاریم.
وی با بیان این‌که انواع مختلف کارت اعتباری را داریم و اخیرا نیز کارت میزان مطرح شده است، اظهارکرد: کارت اعتباری قرض‌الحسنه دراختیار افرادی که واجد شرایط هستند قرار می‌گیرند و آنها سه ماه فرصت دارند از فروشگاه‌های کشور خریداری کنند و در مدت 18 ماه اقساط خود را بپردازند.
مصطفی‌پور ادامه داد: بانک تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکتی را به کلیه ارگان‌هایی که علاقه‌مند باشند به کارکنان خود این کارت را بدهند، ارائه می‌دهد.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران درباره‌ آخرین آمار تسهیلاتی گفت: تا تاریخ 30 دی‌ماه، 22 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداختی داشتیم که این میزان در مدت مشابه سال قبل هشت هزار میلیارد ریال بود و مانده تسهیلات تا تاریخ 30 دی‌ماه 19 هزار میلیارد ریال که این میزان در مدت مشابه پنج هزار میلیارد ریال بود. هم‌چنین تعداد پرونده‌هایی که تسهیلات به آنها پرداخت شده 600 هزار پرونده است که این میزان در سال گذشته 286 هزار پرونده بود.
وی گفت: از مجموع 462 شعبه‌ای که بانک دارد 316 شعبه مجهز به ATM است که قرار است بقیه مجهز شوند ولی با افزایش قیمتی که داشتیم ، ورود دستگاه‌های ATM با مشکل مواجه شد که امیدواریم بقیه شعب به ATM مجهز شوند.
وی با بیان اینکه این بانک هم اکنون 600 هزار پرونده تسهیلات جاری را در دست بررسی دارد، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل 286 هزار پرونده بوده است گفت: هم اکنون مانده سپرده های بانک قرض الحسنه مهر ایران 17 هزار میلیارد ریال و تسهیلات پرداختی آن 19 هزار میلیارد ریال است.
مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به ادغام این بانک با صندوق مهر امام رضا گفت: تعدادی پرونده تسهیلات در صندوق مهر امام رضا(ع) متراکم شده بود که پس از ادغام، در مدتی کمتر از دو ماه این پرونده ها از محل وجوه و منابع مردمی تامین مالی شد، بر همین اساس 20 هزار پرونده تسهیلاتی با مبلغ یک هزار و 856 میلیارد ریال تامین مالی شد که هزار میلیارد ریال آن از محل منابع صندوق و مابقی از محل منابع مردمی بوده است.
مصطفی پور از ایجاد 162 هزار فرصت شغلی توسط این بانک در سال 90 خبر داد و گفت: تا 30 دیماه سال جاری، 82 هزار اشتغال توسط بانک ایجاد شده که امیدواریم این رقم تا پایان سال به بیش از 100 هزارشغل برسد.
وی با بیان اینکه کل تسهیلات پرداختی از ابتدای سال جاری تا 30 دیماه، پنج هزار و 338 میلیارد ریال در قالب 94 هزار پرونده است گفت: تسهیلات دانشجویی برای سفر به عتبات با همکاری ستاد هدفمند کردن یارانه ها و ستاد سوخت است که در این راستا قرار است 50 هزار خودرو فرسوده تعویض شود که در مرحله اول برای پنج هزار خودرو فرسوده برنامه ریزی شده است.
وی با بیان اینکه این بانک به دنبال تامین مالی بنگاههای اقتصادی است و بر همین اساس در خواست ارائه تسهیلات 50 میلیون تومانی را به بانک مرکزی ارائه کرده است، گفت: تسهیلات این بانک به هیچ وجه خرید و فروش نمی شود و چنانچه فردی امتیاز آن را خریداری کند، امکان دریافت وام را نخواهد داشت.


این خبر تابحال 1605 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1211
تاریخ درج خبر:۱۳۹۱ هفتم بهمن
ساعت درج خبر:14:38:39
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: