آرشیو اخبار

 یک درصد سرمایه گذاری پارس آریان روی میز فروش می رود

یک درصد سرمایه گذاری پارس آریان روی میز فروش می رود

ATIPRESS - هشتاد و سه میلیون سهم معادل یک درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری پارس آریان به قیمت پایه هر سهم 1661 ریال یک شنبه اول بهمن یکجا و نقد در بازار پایه عرضه می شود.

به گزارش ATIPRESS به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، موسسه همیاری کوثر قصد دارد 83 میلیون سهم معادل یک درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری پارس آریان به ارزش 137.8 میلیارد ریال و به قیمت پایه 1661 ریال یک شنبه اول بهمن یکجا و نقد در بازار پایه عرضه کند.
براساس اين گزارش، ضوابط مربوط به شرايط متقاضيان خريد در معاملات عمده سهام و حق تقدم سهام در فرابورس بر اساس مصوب 10 مهرماه 91 شوراي عالي بورس باید از سوي خريداران رعايت شود و خريداران قبل از شركت در رقابت فرم شماره 2-1 را تكميل و به كارگزار خود تحويل دهند.
در پایان معاملات امروز، 40 میلیون اوراق بهادار به ارزش230 میلیارد ریال در 4574 نوبت معامله شد. این در حالی است که بیشترین حجم معاملات، به مبادله 16 میلیون حق تقدم بانک دی به ارزش 3.6 میلیارد ریال و کمترین حجم معاملات به بیمه نوین با خرید وفروش 5 هزار سهم  تعلق گرفت.
از سوی دیگر در میان شرکت هایی که بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کردند، تامین مواد اولیه فولاد صبا نور با معامله 41.2میلیارد ریال رتبه اول را کسب کرد، به طوری که با 4.4 درصد رشد قیمت هر سهم آن به 36 هزار و 512 ریال رسید.لازم به ذکر است که سهام بیمه نوین با 8 میلیون ریال معامله کمترین ارزش معاملات را در میان شرکت های فرابورسی داشت.
براساس این گزارش، همچنان بیشترین افزایش قیمت را شرکت مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن با رشد 5 درصد به خود اختصاص داد و قیمت هر سهم آن به 10 هزار و 663 ریال رسید. پس از آن دو شرکت مهندسی صنعتی روان فناور و سرمایه گذاری تدبیرگران فردا با رشد 4.9 درصد، در حالی که هر سهم به ترتیب  نرخ  2466 ریال و 1349 ریال را در سیستم معاملات نشان داد در رقابت نزدیک از این لحاظ در جایگاه دوم قرار گرفتند.
در همین حال افت 4.9 درصدی بیمه سامان سبب شد که بیشترین کاهش قیمت به این شرکت بیمه ای تعلق گیرد و قیمت هر سهم 1479 ریال را تجربه کند.
همچنین دربازار ابزارهای نوین مالی که هر برگه آن به ارزش یک میلیون ریال خرید و فروش می شود، بیشترین حجم معاملات را به ترتیب، سه نماد گواهی سپرده انصار 28 هزار و 150 برگه، اجاره امید 16 هزار و 820  برگه و اجاره مپنا 11 هزار و 570 برگه از آن خود کردند.
طبق اعلام ناظر فرابورس، نماد معاملاتي اوراق گواهي سپرده مدت دار ويژه سرمايه گذاري خاص سعدي شيراز، چهارشنبه 27دی ، پس از پرداخت سود علي الحساب سه ماهه، معامله مي شود.
در عین حال قیمت امتیاز تسهیلات مسکن با افزایش 3 تا 4.6 درصدی به  مرز 550 هزار ریال معامله شد.


این خبر تابحال 1814 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:1204
تاریخ درج خبر:۱۳۹۱ بيست و هفتم دي
ساعت درج خبر:11:00:04
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: