آرشیو اخبار

 گزارشي از راهپيمايي روز قدس در تهران و شهرهاي كشور/اظهارات مقامات لشگري و كشوري درحاشيه راهپيمايي امروز

گزارشي از راهپيمايي روز قدس در تهران و شهرهاي كشور/اظهارات مقامات لشگري و كشوري درحاشيه راهپيمايي امروز

ATIPRESS - رييس مجلس خبرگان رهبري گفت : اختلاف ميان مسلمانان، صهيونيسم و آمريكا را به نفوذ در كشورهاي مسلمان اميدوار مي كند در حالي كه اين حضور جمعي مسلمانان در روز قدس آنها را نا اميد مي كند .

به گزارش ATIPRESS ، آيت الله مهدوي كني افزود: روز قدس همواره منشاءبيداري اسلامي بوده و براي استمرار اين حركت حضور مردم در راهپيمايي روز قدس ضروري است .
وي افزود : استكبار به دنبال آن است كه صهيونيست را به مسلمانان تحميل كند و مسلمانان با ابراز بيزاري از آنان بايد به مقابله با اين موضوع بپردازند.
مهدوي كني در پاسخ به سووال خبرنگار ايرنا مبني بر اينكه چشم انداز آزادي قدس شريف را به دنبال موج بيداري اسلامي چگونه پيش بيني مي كنيد؟ ،گفت : آنها مي گويند كه اين آزادي دور است اما من مي گويم كه اين آزادي به زودي اتفاق مي افتد.
 مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بين الملل مراسم روز جهاني قدس در سال جاري را داراي دو وجه دانست و گفت : روز جهاني قدس امسال علاوه برآن كه استمرار اين مراسم در سال گذشته است، جشن پيروزي بيداري اسلامي در تعدادي از كشورهاي مهم اسلامي محسوب مي شود. 
'علي اكبر ولايتي' همزمان با حضور در راهپيمايي روز جهاني قدس در جمع مردم تهران، اين مطلب را مطرح كرد و افزود : امسال حضور مردم نه تنها استمرار حضور سالهاي قبل آنها در مراسم روز جهاني قدس است بلكه به نوعي جشن پيروزي ملت هاي مسلمان به واسطه موج بيداري است كه از انقلاب اسلامي شروع شده و به نتيجه رسيده است.
ولايتي اظهار داشت: حدود 30 سال قبل امام راحل (ره) ، فراخوان عمومي براي كل جهان اسلام دادند كه مردم جمعه آخر ماه رمضان براي اعتراض به اشغال فلسطين توسط صهيونيست ها به خيابان ها بريزند و تظاهرات عمومي برگزار كنند.
وي افزود: با فراخوان امام راحل بذر ايستادگي در كل جهان اسلام در برابر اشغال فلسطين پاشيده شد و نهال حاصل از آن به تدريج بزرگتر و بارورتر شد و امروز آثار اين باروري را به عنوان موج موثر و بسيار قوي بيداري اسلامي در كشورهاي اسلامي شاهد هستيم كه به بار نشسته و قوي ترين و به ظاهر مقتدرترين حكومت هاي وابسته به صهيونيسم و استعمار را به زير كشيده است.
وي در ادامه حكومت هاي حسني مبارك، بن علي، علي عبدالله صالح و قذافي را از جمله حكومت هايي دانست كه به واسطه بيداري اسلامي ساقط شده اند.
مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بين الملل اظهار داشت : اين تحولات از بركات انقلاب اسلامي و رهبري امام راحل(ره) بوده و ادامه اين رهبري توسط رهبر معظم انقلاب است كه بر آرمان آزادي فلسطين ايستادگي كرده و با هرگونه سازش مخالف است.
ولايتي در پاسخ به سووال خبرنگار ايرنا مبني بر انتظار جهان اسلام از انقلاب هاي جديد منطقه در قبال رژيم صهيونيستي گفت : انتظار جهان اسلام از اين انقلاب ها و رهبران آن ها اين است كه مراقبت كنند كه بيگانگان و نااهلان وابسته به غرب و صهيونيست ها به داخل آن ها نفوذ نكنند و نتايج شيرين اين انقلاب ها و پيروزي ها را به انحراف نكشند.
وي افزود : به دست آوردن اين پيروزي مهم است و مهم تر از آن حفظ اين پيروزي ها و هدايت آن در مسير درست است.
ولايتي هم چنين در خصوص آينده حكومت هاي آل خليفه و آل سعود گفت: اميدواريم كه حكومت هاي بحرين و سعودي دست از فشار بر مردم بردارند زيرا مردم بحرين چيزي جز يك خواسته كه كاملا انساني است نمي خواهند .
وي اظهار داشت: خواسته مردم بحرين اين است كه هريك از مردم اين كشور صرف نظر از اين كه شيعه باشد يا سني ، يك راي مستقل داشته باشد و يك حكومت دموكراتيك در آن جا برقرار شود.
 معاون اول رييس جمهوري با اشاره به فرمايشات اخير رهبر معظم انقلاب تاكيد كرد : ‌حضور مردم در راهپيمايي ها امنيت ملي را تقويت مي كند. 
به گزارش ATIPRESS ، محمد رضا رحيمي كه در راهپيمايي روز جهاني قدس و در ميان خيل عظيم مردم مومن و روزه دار تهران حضور يافته بود افزود : امروز هر كجا كه نيروهاي متدين و انقلابي جمع باشند حماسه اي ايجاد خواهند كرد و باعث تقويت امنيت كشور خواهند شد.
وي در رابطه با همزماني روز قدس امسال با بيداري اسلامي در منطقه و بويژه تحولات اخير در مصر و به زير كشيده شدن پرچم رژيم اشغالگر قدس توسط يك جوان مصري گفت : اين اقدام انصافا كاري بزرگ ، ارزشمند و مبارك بود.
رحيمي با اشاره به اينكه مسلمانان در ديگر كشورهاي اسلامي نيز بايد پرچم اين رژيم اشغالگر را به پايين بكشند افزود : به لطف انقلاب اسلامي در ايران و رهبري امام خميني (‌ره) پرچم رژيم صهيونيستي براي هميشه در مملكت اسلامي ما پايين كشيده شده است.
وي خاطر نشان كرد : يك وجهه مهم از بيداري اسلامي در منطقه ، نابودي رژيم صهيونيستي است كه انشاءالله به زودي محقق خواهد شد.
رييس قوه قضاييه با بيان اينكه مردم مسلمان ايران امسال نيز مانند سالهاي گذشته حضوري گسترده و پرشور در راهپيمايي روز قدس داشتند ،گفت: روزقدس پيام آور حمايت هميشگي ملت مسلمان ايران از مردم فلسطين است. 
آيت الله 'صادق آملي لاريجاني '‌در حاشيه راهپيمايي روز قدس در جمع خبرنگاران افزود: حضور مردم ايران در راهپيمايي روز قدس براي كشورها پيام هايي در بر دارد.
رييس دستگاه قضايي افزود: اين حضور گسترده براي كشورهاي دوست اين پيام را دارد كه مردم ايران با راهنمايي هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي همواره در دفاع از قدس عزيز راهپيمايي مي كنند.
آيت الله لاريجاني خاطر نشان كرد :همچنين براي دشمنان نيز اين پيام را دارد كه كشور ما در برابرتهديد ها ،ارعاب ها و فشار ها همچنان محكم ايستاده است.
به گزارش ATIPRESS ، رييس دستگاه قضايي با تاكيد بر اينكه حركت قاطع مردم ايران در روز قدس الگوي بسيار مهمي براي ساير كشورهاي مسلمان شده است ،گفت : البته امسال روز قدس در فضايي برگزار مي شود كه در كشورهاي جهان اسلام حركت هاي رهايي بخش از ديكتاتوري رخ داده است و ديكتاتورهاي كشورهايي كه ساليان سال بر مردم حكومت مي كردند به زير كشيده شدند.
وي بابيان اينكه راهپيمايي روز قدس نويد بخش همياري تمامي ملت مسلمان براي آزادي قدس است،افزود:خوشبختانه مردم مصر بر ضد رژيم غاصب صهيونيستي به سمت سفارتخانه اين رژيم حركت و انزجار خود را از صهيونيسم و سران آن اعلام كردند.
غفوری فرد در پاسخ به اینکه چرا راهپیمایان روز قدس عکس امام موسی صدر را در پوسترهایشان قرار داده اند، گفت: راهپیمایان می خواهند بگویند که در کنار موج بیداری اسلامی هرگز امام موسی صدر را فراموش نخواهند کرد.
حسن غفوری فرد در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سرنوشت امام موسی صدر گفت: امام موسی صدر از همان اول انقلاب اسلامی از دغدغه های ما بوده است. از سال 1358 یعنی 5-6 ماه پس از ناپدید شدن امام موسی صدر وقتی معاون قذافی به ایران آمد شهید بهشتی از وی خواستار شد که دولت لیبی در روشن شدن شرایط کمک کند اما متاسفانه دولت لیبی کمکی نکرد و فکر می کنم صد در صد دست قذافی در این جنایت شرکت دارد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود:در مجلس شورای اسلامی کمیته ای برای پیگیری سرنوشت امام موسی صدر تشکیل شده است و مردم ما هم در این راهپیمایی می خواهند بگویند که در کنار بیداری اسلامی هرگز افرادی مانند امام موسی صدر را فراموش نخواهند کرد.
به گزارش ATIPRESS ، غفوری فرد با بیان اینکه جمعیت و نشاط راهپیمایان در راهپیمایی روز قدس امسال در تهران بیشتر شده است، افزود: اثر این راهپیمایی ها را می توان در بیداری جهان اسلام مشاهده کرد. 32 سال پیش برای اولین بار مجری و برگزار کننده راهپیمایی روز قدس بوده ام که خوب آن موقع جمعیت کم بود اما به مرور جمعیت راهپیمایان زیاد شد تا اینکه اصلا این راهپیمایی از ایران به همه کشورها رفت تا جایی که اکنون مصر که از پشتیبان های اصلی اسرائیل محسوب می شد در آنجا اعلام راهپیمایی روز قدس می کند و حتی در اروپا و نقاط مختلف دنیا نیز این راهپیمایی برگزار می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: ابتکار عظیم امام راحل این بود که روز قدس را یک روز جهانی اعلام کردند و آن را برای همه مستضعفان جهان دانستند این ابتکار امام بود که موجب شد راهپیمایی روز توسط تا قلب اروپا نیز رخنه کند و این حرکت می رود تا برای همیشه سایه نحث استکبار را از جهان پاک کند و عدالت اسلامی و عدالت قرآن را به جهان حاکم کند.
به گزارش ATIPRESS ، وزير ارتباطات و فنآوري اطلاعات گفت : بيداري اسلامي و خيزش هايي كه امروز در كشورهاي منطقه توسعه يافته يكي از دستاوردهاي بزرگ روز جهاني قدس است كه به ابتكار امام راحل اعلام شد. 
  رضا تقي پور روز جمعه در حاشيه برگزاري مراسم روز قدس  افزود : هر سال برعظمت برگزاري روز قدس در كشورهاي اسلامي افزوده مي شود و با توجه به آزادي ملت هاي مسلمان مصر، تونس و ليبي ، اين شكوه امسال افرون تر شده است.
وي ادامه داد : بيداري اسلامي در كشورهاي منطقه در پيوستن ملت هاي مسلمان به اين حركت مي رود كه نابودي رژيم صهيونيستي را رقم بزند.
تقي پور يكي از راهكارهاي حل مساله فلسطين را ادامه خيزش هاي اسلامي و بيداري ملت هاي مسلمان دانست و گفت : مردم كشورهاي مسلمان بايد اراده خودشان را در اين زمينه نشان دهند تا در نهايت همانگونه كه امام خميني (ره) فرمودند رژيم صهيونيستي ،اين غده سرطاني از صحنه روزگار محو شود.
وزير ارتباطات و فنآوري اطلاعات وظيفه ملت هايي را كه كشورهايشان از زير سلطه ديكتاتورها خارج شده اند محافظت از انقلاب هاي و دستاوردهاي اين حركت ها اعلام كرد .
به گزارش ATIPRESS ،رييس پليس تهران بزرگ در حاشيه راهپيمايي روز قدس گفت: براي آزادي قدس از مردم فلسطين حمايت مي كنيم. 
سردار حسين ساجدي نيا در حاشيه مراسم روز قدس (جمعه) گفت: وظيفه همه مردم كشورهاي اسلامي به ويژه جمهوري اسلامي ايران است كه با حضور در راهپيمايي روز قدس هرچه بيشتر از مردم فلسطين حمايت كنند و بكوشند تا قدس آزاد شود.
وي روز قدس را روز مهمي براي همه ايرانيان برشمرد و افزود: 31 سال است كه به دستور حضرت امام خميني (ره) راهپيمايي روز قدس هر سال باشكوه تر از سال گذشته برگزار مي شود واين راهپيمايي ادامه خواهد داشت.
وي ابراز اميدواري كرد كه همه آزادي خواهان كشورهاي اسلامي از مردم فلسطين حمايت كنند.
به گزارش ATIPRESS ، امام جمعه مهاباد گفت: قدس بايد از اسارت صهيونيسم آزاد شود تا مسلمانان فلسطيني به خانه و كاشانه هاي خود برگردند. 
 ماموستا 'قادر سهرابي' در جمع راهپيمايان روز جهاني قدس در مهاباد افزود: حضور مردم در كشورهاي مسلمان جهان در راهپيمايي اين روز بيش از سال هاي گذشته بود.
وي اضافه كرد: امسال با توجه به تحولات اساسي كه در اين كشورها صورت گرفته انتظار مي رود شمار بسياري از مسلمانان در كشورهاي مختلف جهان در اعتراض به اشغال قدس شركت كنند.
ماموستا سهرابي اظهار داشت: براي نخستين بار است كه در كشور مصر مانند ايران پرچم اسراييل غاصب در كشوري اسلامي از سفارت آن برداشته شده است.
امام جمعه مهاباد تاكيد كرد: مسلمان جهان بايد براي آزاد سازي قدس و برگشتن آوارگان فلسطيني بيش از گذشته تلاش كرده و تا رسيدن به اين هدف از هيچ تلاش و كوششي دريغ نورزند.
ماموستا سهرابي گفت : با اتحاد و هم صدايي مسلمانان جهان در آينده نزديك شاهد آزادي دومين قبله مسلمانان و قدس عزيز خواهيم بود.
به گزارش ATIPRESS ، در پايان اين راهپيمايي، قطعنامه شش بندي راهپيمايي سراسري روز جهاني قدس قرائت شد و مردم با گفتن تكبير و مرگ بر اسراييل و آمريكا بندهاي آن را تاييد كردند.
 معاون رييس جمهوري و رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري تاكيد كرد: اتفاقي كه امروز در برخي كشورهاي عربي با سقوط ديكتاتورهاي آن ها افتاده است به زودي گريبانگير رژيم صهيونيستي خواهد شد. 
 'روح اله احمد زاده' در حاشيه راهپيمايي روز قدس تاكيد كرد: رژيم منحوس صهيونيستي تنها پشتيبان خود را ايالت متحده آمريكا مي بيند كه سقوط دولت هايي نظير ليبي، مصر و تونس برايندي از تضعيف جايگاه اين رژيم در منطقه دارد.
معاون رييس جمهوري با بيان اين كه امروز مردم فلسطين با بهره گيري از قيام هاي مردم منطقه راه خود را براي رسيدن به پيروزي نهايي هموار سازند، تاكيد كرد: امروز در راهپيمايي روز قدس مردم ايران اسلامي بر اين موضوع تاكيد داشته اند كه ادامه راه بيداري اسلامي خاورميانه، پيروزي مردم فلسطين است.
ريس سازمان ميراث فرهنگي ، گردشگري و صنايع دستي به وظايف ملت هاي كشورهاي تازه رها شده عربي اشاره كرد و ادامه داد: در تشكيل دولت هاي جديد اين كشورها بايد اين بيداري وجود داشته باشد كه ديگر كشورهاي منفعت طلب غربي، دنبال نفوذ در اين كشورها نبوده و مردمان آنها اجازه دخالت به آنها را ندهند.
 عضو حقوقدان شوراي نگهبان گفت: با توجه به خيزش اسلامي در كشورهاي منطقه، حضور مردم در راهپيمايي روز قدس امسال با شكوه تر از سال هاي گذشته است. 
به گزارش ATIPRESS ، 'حسين اميري' روز جمعه در حاشيه راهپيمايي روز قدس، با اشاره به خيزش اسلامي و بيداري مردم كشورهاي اسلامي در منطقه افزود: اين پيروزي ها، مردم را مصمم تر كرده است كه با افتخار و اميد در اين مراسم شركت كنند.
وي روز قدس را نشاني از جلوه هاي آرمان هاي امام خميني(ره) و انديشه هاي مقام معظم رهبري خواند و گفت: امسال مردم عالمانه و متفكرانه با سليقه هاي مختلف و ديدگاه هاي متفاوت در راهپيمايي حضور يافته اند.
عضو حقوقدان شوراي نگهبان ادامه داد: حضور مردم در مراسم روز قدس، پايداري و مقاومت حزب الله و حماس را اميدوار و پرتوان كرده است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تحولات منطقه تاثیر شگرفی بر روز قدس می گذارد گفت: این روز عزیز هر سال عرصه را بر اسرائیل تنگ تر می کند.
علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راهپیمایی روز قدس در سال جاری گفت: روز قدس یادگار امام خمینی (ره) است و ملت ایران در این روز به دنبال دفاع از فلسطین مظلوم و مخالفت با طاغوت و رژیم بی هویت و غاصب صهیونیستی است.
وی با اشاره به بیداری امت اسلامی در منطقه گفت: امیدواریم خداوند کمک کند تا طاغوت و حکام غیر قانونی کشورهای منطقه یکی پس از دیگری از کشورهای خود خارج شوند و مردم بتوانند حکومتی پاک و اسلامی در چارچوب ظرفیت های منطقه بر سر کار بیاورند.
به گزارش ATIPRESS ، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مردم با راهپیمایی خود در این روز عرصه را بر رژیم صهیونیستی تنگ تر می کنند، گفت: رژیم صهیونیستی به دلیل اینکه بر اساس زور و قلدری حکومت می کند به زودی و بر اساس گفته قرآن از بین خواهند رفت.
 معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه روز قدس به محور وحدت جهان اسلام تبدیل شده است، گفت: امروزه همه مسلمانان روزهای آخر ماه مبارک رمضان از روز قدس حرف زده و خود را برای آن آماده می‌کنند .
حجت الاسلام حسین روحانی نژاد معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با حضور در جمع راهپیمایان روز قدس در مورد دلایل ماندگاری روز قدس گفت: چند علت برای این ماندگاری وجود دارد اول اینکه روز قدس را کسی پایه گذاری کرد که همه عالم بشریت به ویژه مسلمانان و آزاده های جهان بشریت معتقد بودند که او حامی آنهاست، امام حامی انسانهای مسلمان و مردم آزاده و مستضعف بود .
روحانی نژاد تصریح کرد: دلیل دوم این است که روز قدس متعلق به جهان اسلام است و خواست یک کشور و یک قوم و قبیله نیست .
وی افزود: دلیل سوم این است که ظالم ترین رژیم در دنیا در منطقه قدس استقرار دارد که انسانهای آزاده و مردم مظلوم فلسطین از ظلم آنها به ستوه آمده اند. دلیل دیگر استمرار و پویایی انقلاب اسلامی است، هرچه از انقلاب می گذرد حقانیت آن و مسیر درست انقلاب براساس مبانی ارزشی مشخص می شود .
روحانی نزاد تصریح کرد: در سی و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران شاهد بیداری اسلامی در مناطقی که تحت سلطه عمال وابسته بودند هستیم . روز قدس با این بیداریهای اسلامی پیوند خورده است و بیداری اسلامی توفنده این رژیمها را ساقط می کند .
به گزارش ATIPRESS ، وی در خصوص تأثیر روز قدس بر وحدت و همدلی مسلمانان نیز تصریح کرد: روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان عامل وحدت و همدلی مسلمانان است، همه مسلمانان از روز قدس حرف می زنند و خود را آماده این روز می کنند تا به صحنه بیایند و بار دیگر بر اسلام، بر قدس به عنوان قبله اول مسلمین و وجوه مشترک اسلامی تأکید کنند، این عوامل می توانند محورهای اشتراک مسلمانان باشند .
روحانی نژاد در مورد این موضوع که ایا روز قدس و گرامیداشت آن ارتباطی با بیداری اسلامی دارد نیز گفت:‌بله، بطور حتم این روز، با بیداری های اسلامی پیوند دارد و نمونه های بارز آن را در امسال که منجر به سقوط چهار دیکتاتور شد در کشورهای اسلامی شاهد بودیم. امروزه مردم این کشورها همگام با بقیه کشورها به صحنه آمده اند و روز قدس را گرامی داشته اند، روز قدس محور وحدت جهان اسلام با محوریت آزادی قدس شده است .
 گزارش شبكه خبري آتي پرس به نقل از خبرگزاري جمهوري اسلامي از برگزاري راهپيمايي روز قدس در ديگر شهرهاي كشور :
نماينده ولي فقيه در استان مركزي و امام جمعه اراك گفت: پيام راهپيمايي روز قدس نابودي اسرائيل غاصب و نظام سلطه در جهان است. 
به گزارش ATIPRESS ، آيت الله' قربانعلي دري نجف آبادي' روز جمعه در حاشيه راهپيمايي روز قدس افزود: نامگذاري روز قدس بيانگر درايت، آگاهي و دور انديشي امام راحل براي حمايت از مظلومان و مبارزه با ظلم است.
وي گفت: ملت ايران اسلامي پيشگام در نهضت خدا طلبي و حق خواهي در جهان است و به بركت ايران اسلامي، مراسم روز قدس در ساير كشورها نيز با قوت، قدرت و حضور گسترده مردم برگزار شده است.
امام جمعه اراك افزود: بيداري اسلامي كشورهاي منطقه و اسلامي نيز به بركت روز قدس است و تحولات كنوني جهان اسلام و جنبش مردمي كشورهاي مصر ، ليبي ، تونس و بحرين نشانگر اين واقعيت است كه انقلاب اسلامي ايران نيروي لازم را براي به حركت درآوردن ميليون ها مسلمان در سراسر جهان ايجاد كرده است.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي گفت: در طول سال هاي گذشته بيانيه هاي متعددي از طرف شوراي امنيت سازمان ملل متحد و يا ديگر نهادهاي بين المللي صادر شده اما هيچكدام از اين اقدامات بدون پشتوانه اجرايي نتوانسته مشكل فلسطينيان را حل كرده و آلام و مصيبت هاي آنان را كاهش دهد.
وي افزود: حضور در راهپيمايي روز جهاني قدس به منزله زنده نگه داشتن فلسطين و آگاهي بخشي از ظلم و جنايات صهيونيست ها ست.
وي گفت: روز جهاني قدس فرصتي براي همه مسلمانان و آزاديخواهان جهان در راستاي حمايت از بيت المقدس و ملت ستمديده فلسطين است كه ملت ايران اسلامي به خوبي اين رسالت و وظيفه را انجام دادند.
استاندار لرستان گفت: نامگذاري روز قدس از سوي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران ابتكاري ماندگار در تاريخ براي حمايت از مردم مظلوم فلسطين است. 
به گزارش ATIPRESS ، دكتر حبيب الله دهمرده روز جمعه در مسير راهپيمايي روز قدس خرم آباد افزود: روز قدس، نماد دفاع از ارزش ها و آرمان هاي اسلامي و الهي است.
وي افزود: هيچ رويدادي مثل راهپيمايي روز قدس فرياد مظلوميت مردم فلسطين را در سطح بين المللي مطرح نمي كند.
دهمرده حضور مردم در راهپيمايي امروز را حضوري حماسي و ماندگار در تاريخ در حمايت از مظلوماني دانست كه سالهاست تحت ظلم و ستم اشغالگران قدس مقاومت مي كنند.
وي راهپيمايي روز قدس و برگزاري چنين راهپيمايي هاي بزرگي در كشور ايران را سرلوحه و الگويي براي بسياري از كشورهاي آزاده دنيا و دانست و گفت: به بركت اين راهپيمايي ها روز به روز شاهد گسترش حركت هاي انقلاب عليه حاكمان ديكتاتور در جهام هستيم.
به گزارش ATIPRESS ، استاندار لرستان راهپيمايي روز قدس در اين استان را حماسه اي كم نظير دانست و افزود: حضور پرشور مردم روزه دار لرستان در راهپيمايي امروز، سند افتخار ديگري براي مردم انقلابي اين استان است.
مردم موحد و روزه دار دزفول در حاليكه هوا بسيار گرم و طاقت فرسا بوددر آخرين جمعه ماه مبارك رمضان با حضور گسترده در راهپيمايي روز جهاني قدس بارديگر حمايت قاطع خود را از مردم مظلوم فلسطين ابراز داشتند. 
در اين راهپيمايي كه حركت آن از محل ميدان مثلث دزفول آغاز شد و در پيشاپيش آنان مسوولان در حركت بودند با شعارهاي فرموده امام خميني اين است, حمايت از فلسطين تكليف مسلمين است , اي رهبر آزاده آماده ايم آماده و مرگ بر اسراييل, مرگ بر آمريكا در خيابانهاي اين شهر ادامه يافت.
گرماي شديد منطقه هم نتوانست شور و اشتياق مردم موحد و روزه دار دزفول را در حضور گسترده در راهپيمايي روز جهاني قدس مانع شود و امسال پر شور تر از سال هاي پيش مردم ولايتمدار اين شهرستان به نداي رهبر خود لبيك گفته و با اداي تكليف در اين راهپيمايي با شكوه شركت كردند.
راهپيمايان متشكل از اقشار مختلف مردم ,پير و جوان و زنان بودند و در حاليكه پلاكاردهايي با خود با مضامين حمايت از فلسطين و محكوميت جنايات رژيم غاصب صهيونيستي حمل مي كردندبا مشت هاي گره كرده و سردادن شعارهاي كوبنده عزم خود را در نيل به آزادي سرزمينهاي اشغالي و پشتيباني قاطع از مردم مظلوم فلسطين ابراز داشتند.
در اين راهپيمايي آدمكهاي نمادين رژيم اشغالگر قدس و آمريكاي جنايتكار را نيز به نشانه انزجار از جنايات و ددمنشي هاي آنان در سرزمينهاي فلسطيني به آتش كشيدند و خشم خود را نسبت به صهيونيست غاصب و استكبار جهاني ابراز داشتند.
به گزارش ATIPRESS ، راهپيمايان پس از عبور از چند خيابان در محل مصلاي امام علي (ع) دزفول تجمع كردند و با فريادهاي تكبيرخود قطعنامه اين راهپيمايي در حمايت از مردم مظلوم فلسطين و محافظت از دستاوردهاي انقلاب اسلامي را مورد تاييد قرار دادند.
مردم با بصيرت و روزه دار شهرستان شاهرود باشركت گسترده در راهپيمايي روز جهاني قدس حمايت خود از مردم مسلمان و مظلوم فلسطين و همچنين قيام مردمي و بيداري اسلامي در منطقه را به نمايش گذاشتند. 
خروش هزاران نفر از مردم شاهرود در آخرين روز از ماه مبارك رمضان روز جهاني قدس كه يادگاري گرانبها از بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران در جهان است ،تاييدي بر مظلوميت مردم فلسطين و دفاع و حمايتي در قيام هاي مردمي در منطقه است.
مردم خداجو و روزه دار شاهرود كه در بين آنها حضور جوانان، نوجوانان،زنان چشمگير بود با سردادن شعارهايي چون 'مرگ بر آمريكا و اسراييل'،'فلسطين فلسطين حمايت حمايت' خشم و انزجار خود از رژيم غاصب اسراييل را اعلام كردند.
پيشاپيش صفوف به هم فشره مردم حاضر در راهپيمايي امام جمعه ،فرماندار ،نماينده مردم شاهرود در مجلس شوراي اسلامي و ديگر مسوولان دستگاه هاي اجرايي،نظامي و انتظامي شركت داشتند.
نظير اين راهپيمايي در ديگر شهرها ،بخش ها و روستاهاي شهرستان شاهرودمانند بسطام، كلاته خيج،ميامي و بيارجمند نيز برگزار شد.
به گزارش ATIPRESS ، در پايان اين راهپيمايي كه از ميدان جمهوري اسلامي تا ورزشگاه شهيد اكبري محل برگزاري نماز جمعه ادامه داشت قعطنامه اي در 10بند قرائت و با تكبير مردم خداجو و نماگزار شاهرود مورد تاييد قرار گرفت.
مردم روزه‌دار استان كردستان با شركت گسترده در آيين روز جهاني قدس عزم خود را در حمايت از مقاومت ملت مظلوم فلسطين به نمايش گذاشتند. 
در راهپيمايي روز جهاني قدس كه در شهرهاي استان كردستان برگزار شد، راهپيمايان با شعارهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسراييل خشم خود را نسبت به جنايتكاران صهيونيستي و حاميان آن نشان دادند.
مردم سنندج به همين مناسبت در آخرين جمعه از ماه رمضان با حضور گسترده در راهپيمايي روز جهاني قدس حمايت قاطع خود را از مبارزه ملت فلسطين در برابر اشغالگران قدس شريف نشان دادند.
راهپيمايان سنندجي با شعارهاي الله‌اكبر، مرگ بر آمريكا، مرگ بر استكبار و اسراييل، جنايات رژيم صهيونيستي و آمريكا را به عنوان حامي اصلي اين اشغالگران محكوم كردند.
به گزارش ATIPRESS ، نماينده ولي فقيه و رييس اداره عقيدتي سياسي قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا (ص) در اين آيين گفت:بيداري كشورهاي اسلامي مهم ترين پيامد نامگذاري روز قدس از سوي بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي است.
حجت الاسلام و المسلمين مرتضي مداح افزود: نامگذاري آخرين جمعه ماه رمضان از سوي امام (ره) بعنوان روز جهاني قدس در سه دهه اخير شرايط مناسبي براي بيداري كشورهاي اسلامي فراهم آورده است.
وي اظهار داشت: روز قدس پيام آور وحدت و همبستگي جهان اسلام در مقابل صهيونيسم و عوامل آن بوده كه از نامگذاري اين روز در سال 58 تاكنون هر سال نسبت به سال گذشته ميزان مشاركت كشورهاي اسلامي بيشتر مي شود.
وي روز جهاني قدس امسال را بسيار متفاوت تر از روز قدس سالهاي گذشته اعلام كرد و افزود: در روز قدس امسال تعداد كشورهاي آزاديخواه و اسلامي بيشتر است.
وي بيان كرد: پرچم اسلام در دنيا نشانه وحدت و همبستگي است كه اهتزاز اين پرچم با بيداري كشورهاي اسلامي روز به روز در دنيا بيشتر مي شود.
مداح، برنامه هاي حقوق بشر در دنيا را دروغ خواند و افزود: متاسفانه كشورهاي غربي به بهانه حقوق بشر در دنيا حق مظلومان را از بين مي برند و تنها راه نجات آنان همبستگي و اتحاد جوامع اسلامي است.
وي گفت: تداوم روز جهاني قدس مهم ترين عامل بازدارنده حركت هاي غير انساني صهيونسيم در فلسطين بوده و يقينا تا آزادي قدس شريف تداوم خواهد داشت.
وي در پايان اتحاد و همبستگي مردم استان فرهنگي كردستان در حمايت از برنامه هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و حمايت از مظلومان را بهترين الگو براي كشور بيان كرد.
در اين آيين قطعنامه سراسري راهپيمايي روز جهاني قدس خوانده شد كه با تكبير راهپيمايان مورد تاييد قرار گرفت.
راهپيمايي امروز روز جهاني قدس در سنندج با آتش زدن پرچم آمريكا و رژيم صهيونيستي توسط دانش آموزان بسيجي و با تكبير راهپيمايان به پايان رسيد.
گزارش‌هاي رسيده از شهرهاي سقز، بانه، مريوان، بيجار، قروه، كامياران و ديواندره ، سرواباد و دهگلان نيز حاكي از برگزاري باشكوه راهپيمايي روز جهاني قدس و حضور گسترده مردم اين شهرستان‌ها در راهپيمايي است.
مردم روزه دار و هميشه در صحنه مازندران در آخرين جمعه ماه مبارك رمضان با شركت در راهپيمايي روز جهاني قدس بانگ 'مرگ بر اسرائيل' و 'مرگ بر آمريكا 'سر دادند. 
به گزارش ATIPRESS ، مردم روزه دار و ولايتمدار مازندران همگام با ملت مسلمان ميهن اسلامي با حضوري گسترده و منسجم در راهپيمايي روز جهاني قدس، به آرمانهاي امام راحل(ره)، شهدا و رهبر معظم انقلاب اسلامي لبيك گفتند.
مردم مومن و علوي اين خطه اعم از زن و مرد، پير و جوان قبل از اعلام رسمي شروع راهپيمايي روز جهاني قدس در اولين ساعت بامداد روز جمعه در ميادين اصلي و مختلف شهرهاي استان اجتماع كردند تا جنايات وحشيانه رژيم غاصب اسرائيل در كشتار بيرحمانه مردم مظلوم و مسلمان فلسطين را محكوم نمايند.
شعارهاي'روز جهاني قدس، يوم الله يوم الله بنيانگذار اين روز روح الله روح الله '،'حسين حسين شعار ماست، ولايت افتخار ماست'، 'نه سازش نه تسليم ، سيدعلي ما هستيم' ، 'مرگ بر آمريكا' و 'مرگ بر اسرائيل' از جمله فريادهاي مردم مازندران در اين راهپيمايي باشكوه بود.
همچنين شركت كنندگان درراهپيمايي با سردادن شعارهاي'درود بر امام راحل ما - روح خدا در جان و در دل ما'،'با لطف حق اسلام پاينده است - راه امام و شهدا زنده است'، ' خوني كه در رگ ماست - هديه به رهبر ماست' بر پايبندي، وفاداري و اطاعت پذيري خود از رهبر معظم انقلاب اسلامي تاكيد كردند.
به گزارش ATIPRESS ، مردم روزه دار مازندران پس از راهپيمايي با حضور در مصلاي اين شهر با فرياد الله اكبر ،بندهاي قطعنامه 10 ماده اي سراسري روز جهاني قدس را تاييد كردند.
راهپيمايي دشمن شكن و وحدت آفرين روزجهاني قدس در 50 نقطه روستايي و شهري مازندران برگزار شد .
جمعي از اجتماع كنندگان راهپيمايي روز قدس ساري در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا)متفق القول، دليل حضور در راهپيمايي روز جهاني قدس را تجديد ميثاق با آرمانهاي حضرت امام خميني (ره) ، شهدا ، رهبر معظم انقلاب اسلامي، دفاع از قدس عزيز و ابراز همدردي با مردم ستمديده فلسطين عنوان كردند.
'بابا علي رستمي' 65 ساله كه به اتفاق نوه خود براي شركت در راهپيمايي روز جهاني قدس در ميدان شهيد 'قاسمي' اين شهرستان حضور يافته بود، ضمن محكوم كردن جنايت وحشيانه رژيم غاصب اسرائيل در كشتار مردم مسلمان فلسطين گفت: در حاليكه مردم مسلمان فلسطين بيرحمانه بدست رژيم منفور اسرائيل قتل عام مي شوند مجامع بين المللي به اصطلاح حافظين حقوق بشر مهر سكوت اختيار كرده اند.
وي كه خود را بازنشسته وزارت كشور معرفي كرد، افزود: بيش از 60 سال است كه اسرائيل خاك فلسطين را اشغال كرده است اما مردم مظلوم فلسطين بدانند ملت مسلمان ايران هميشه يار و ياورشان است و من امروز آمده ام تا به مردم فلسطين بگويم شما را دوست دارم و هرگز تنهايتان نخواهم گذاشت.
به گزارش ATIPRESS ، 'معصومه حيدري' يكي از فرهنگيان آموزش و پرورش مازندران علت حضور خود در راهپيمايي روز جهاني قدس را وظيفه ديني و ملي ذكر كرد و بيان داشت: راهپيمايي روز جهاني قدس نمادي از آزاديخواهي ملت هاي آزاده در حمايت از مسلمانان است.
وي اظهارداشت: ملت هاي مسلمان بايد به فكر نجات مسلمانان باشند زيرا اسلام با ظلم و ستم مخالف است و ما بايد براي نجات مردم فلسطين از هيچ كوششي دريغ نكنيم و در واقع روز قدس روز نجات اسلام است.
يك شهروند ديگر كه خود را از كاركنان بازنشسته نيروهاي مسلح معرفي كرد نيز گفت: آخرين جمعه ماه مبارك رمضان به فرمان حضرت امام خميني (ره) به عنوان روز جهاني قدس ناميده شد و اين روز ملت ايران با حضوري گسترده در راهپيمايي روز قدس بيزاري خود را نسبت به جنايت رژيم غاصب اسرائيل اعلام مي دارد.
'فريدون ناپرور' افزود: رژيم غاصب اسرائيل با حمايت آمريكاي جنايتكار سالهاست مردم مسلمان فلسطين را مورد اذيت و آزار قرار داده و با زور و ستم خاك اين كشور را اشغال كرده اند و من وظيفه ديني خود دانستم تا براي ابراز همدردي بامردم فلسطين و لبيك به نداي ولي امر مسلمين جهان در راهپيمايي روز جهاني قدس شركت كنم.
وي بيان داشت: بفرموده امام راحل (ره) اسرائيل مانند غده سرطاني است كه در خاك فلسطين ريشه دوانده و به ياري خدا و ملت ايران اسلامي،اين ريشه سرطاني بايد براي هميشه خشكانيده شود تا مردم مسلمان اين كشور از يوغ و ستم اشغالگران رهايي يابند.
'آذر رستگار' دانش آموز سال سوم دبيرستان الزهرا ساري نيز ضمن محكوم كردن جنايت رژيم غاصب اسرائيل در كشتار مردم بي دفاع فلسطين اظهارداشت: وقتي صحنه هاي وحشيانه سربازان رژيم اسرائيل در به خاك و خون كشيدن مردم بي دفاع فلسطين را از سيماي ايران مي بينم اشكهايم جاري مي شود و از سكوت سران حقوق بشر در برابر اين جنايت اظهار تاسف مي كنم.
وي بيان داشت: چطور ممكن است برخي از سران كشورهاي اسلامي در برابر اين جنايات سكوت اختيار كنند در حاليكه برادران و خواهران مسلمان فلسطين در مقابل چشمانشان قتل عام مي شوند.
وي سكوت در مقابل چنين جناياتي از سوي برخي كشورهاي مسلمان،عرب و مجامع بين المللي را خيانت به حقوق بشر دانست و افزود: ايران اسلامي هرگز در برابر جنايت رژيم غاصب اسرائيل سكوت نخواهد كرد و امروز در راهپيمايي روز جهاني قدس، جنايت دشمنان بر عليه اسلام و مسلمين بشدت محكوم است.
راهپيمايي باشكوه روز جهاني قدس همزمان با سراسر كشور با حضور گستره مردم مومن و روزه دار استان لرستان در نقاط مختلف شهري و روستايي استان برگزار شد. 
راهپيمايي روز جهاني قدس در خرم آباد نيز با حضور گسترده آحاد مردم و همچنين استاندار ، نماينده ولي فقيه در استان، مديران ، فرماندهان نظامي و انتظامي برگزار شد.
به گزارش ATIPRESS ، شركت كنندگان در راهپيمايي روز قدس مسير حركت خود را از ميدان شهدا شهر آغاز كرده و با طي مسيرهاي مشخص در مصلاي الغدير خرم آباد محل اقامه نماز جمعه، اجتماع كردند.
مردم مومن و روزه دار خرم آباد با سردادن شعارهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر صهيونيست و حمل دست نوشته هايي در حمايت از انتفاضه فلسطين و حركت هاي انقلابي كشورهاي منطقه، بر نابودي رژيم جعلي اسرائيل و برقراري استقلال و آزادي در تمامي كشورهاي مسلمان به خصوص قدس شريف تاكيد كردند.
در اين مراسم قطعنامه اي در 9 بند در راستاي حمايت از مردم مظلوم فلسطين و محكوميت جنايات رژيم اشغالگر قدس قرائت شد كه اين قطعنامه با فرياد الله اكبر مردم خرم آباد، مورد تاييد قرار گرفت.
محكوميت جنايات و تجاوزهاي رژيم اشغالگر قدس، حمايت از موج بيداري اسلامي در جهان، تاكيد بر آزادي و رهايي ملت مظلوم فلسطين در سايه وحدت و اتحاد مسلمانان در خواست از مجامع جهاني براي صدور قطعنامه در محكوميت جنايات رژيم اشغالگر قدس، محكوميت بي توجهي مجامع بين المللي به اقدامات جنايتكارانه رژيم غاصب اسراييل و حمله به غزه از جمله مفاد اين بيانيه بود.
رسيدگي به مشكلات مسلمانان به ويژه مردم قحطي زده سومالي يكي ديگر از مفاد بيانيه راهپيمايي امروز روز قدس بود.
به گزارش ATIPRESS ، شركت كنندگان در راهپيمايي امروز همچنين ضمن هشدار به دشمنان منطقه اي و فرا منطقه اي آمادگي خود را براي پاسخ كوبنده و پشيمان كننده به هرگونه تجاوز احتمالي به كشور بزرگ ايران را اعلام داشتند.
شركت كنندگان در راهپيمايي روز قدس خرم آباد، تنها راه حل مساله فلسطين را انحلال رژيم صهيونيستي، خروج اسراييل، بازگشت فلسطينيان و برگزاري انتخابات آزاد و فراگير دانستند.
براساس اين گزارش، راهپيمايي روز قدس با حضور گسترده و باشكوه مردم در ساير شهرهاي استان از جمله دورود، كوهدشت، دلفان، الشتر، بروجرد، اليگودرز، ازنا، پلدختر، چگني نيز برگزار شد.
مردم با بصيرت گلستان همزمان با سراسر كشور با انجام راهپيمايي روز قدس در زير باران شديد همبستگي خود را با با مردم فلسطين براي ازادي قدس به نمايش گذاشتند . 
اقشار مختلف مردم گرگان امروز با در دست داشتن پرچم هاي فلسطين و ايران در حاليكه شعار آزادي قدس و نابودي اسراييل را فرياد مي زدند در خيابان هاي اصلي اين شهر دست به يك راهپيمايي بزرگ زدند .
به گزارش ATIPRESS ، در اين راهپيمايي كه در پيشاپيش آنها خانواده هاي معظم شهدا ، روحانيون ، نماينده ولي فقيه و استاندار گلستان مسولان دستگاههاي اجرايي حركت مي كردند ، راهپيمايان با شعار هم غزه ، هم لبنان ، جانم فداي قرآن روز جهاني قدس ، يوم الله يوم الله مرگ بر اسراييل مرگ بر امريكا ، روز جهاني قدس روز مرگ اسراييل ، فلسطين فلسطين حمايتت مي كنيم ، اسراييل اسراييل نابود بايد گردد با مردم مظلوم فلسطين اعلام همبستگي كردند .
حضور بانوان و جوانان و نوجوانان در راهپيمايي روز قدس امسال پرشورتر از سالهاي قبل بود
راهپيمايان همچنين در شعارها ي خود كشورهاي اسلامي را به اتحاد هر چه بيشتر براي ازادي قدس تشويق مي كردند .
به گزارش ATIPRESS ، در پايان راهپيمايي بيانيه 10 ماده اي در حمايت از آرمانهاي مردم مظلوم فلسطين و مخالفت با هرگونه سازش با اسراييل غاصب قرائت شد .
 مردم مسلمان و نوعدوست استان ايلام با حضور باشكوه بار ديگر خشم و انزجار خود را از اقدامات وحشيانه رژيم نامشروع اسراييل ابراز كردند. 
راهپيمايي يوم الله روز قدس در آخرين جمعه ماه مبارك رمضان همچون سال هاي گذشته با شكوه خاصي در شهر ايلام برگزار شد.
اين مراسم از ساعت 11 پيش از ظهر از سمت چهار راه رسالت شهر ايلام به سمت خيابان آيت الله حيدري ، ميدان كشوري ، بلواز آزادي ، ميدان آزادي و در نهايت تا مصلاي شهر ايلام برگزار شد.
مردم روزه دار استان ايلام با حمل پلاكاردها و دست نوشته هايي در محكوميت رژيم جنايتكار صهيونيستي با شعارهاي 'مرگ بر اسراييل' و 'مرگ بر امريكا' خشم و انزجار خود را از اقدامات وحشيانه استكبار جهاني نشان داده و يك بار ديگر حمايت خود را از آرمان هاي مردم مظلوم فلسطين اعلام كردند.
به گزارش ATIPRESS ، شركت كنندگان همچنين در اين راهپيمايي ضمن تجديد ميثاق با آرمانهاي والاي امام خميني (ره ) ، بر اطاعت از فرامين مقام عظماي ولايت تاكيد كردند.
حضور آحاد مردم استان و بويژه جوانان و نوجوانان از نكات بارز اين مراسم بود.
در پايان اين راهپيمايي شركت كنندگان با صدور قطعنامه اي ضمن محكوميت كشتار مردم بي دفاع فلسطين و بويژه غزه خواستار محاكمه عاملان اين اقدامات در مجامع بين المللي شدند.
به گزارش ATIPRESS ، اين مراسم در اكثر شهرها و بخش هاي استان ايلام با حضور گسترده مردم استان ايلام برگزار شد.


این خبر تابحال 3185 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:112
تاریخ درج خبر:۱۳۹۰ چهارم شهريور
ساعت درج خبر:13:27:46
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: