آرشیو اخبار

 گزارشي از  راهپيمايي روز جهاني قدس در تهران

گزارشي از راهپيمايي روز جهاني قدس در تهران

ATIPRESS - راهپيمايي روز جهاني قدس امروز ،‌مصادف با آخرين جمعه ماه مبارك رمضان به منظور پاسداشت سفارش تاريخي حضرت امام خميني (ره) براي دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطين ، همزمان در تهران و سراسر ميهن اسلامي ايران برگزار شد.

به گزارش ATIPRESS ، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت : امروز خيزش هاي انقلابي در كشورهاي منطقه، اسرائيل را به محاصره جدي مسلمانان درآورده و ادامه حيات را براي اين رژيم صهيونيستي سخت و غيرممكن ساخته است. 
'محسن رضايي '  با اشاره به ابتكار حضرت امام (ره ) در پايه ريزي روز جهاني قدس ،گفت: برگزاري مراسم روز قدس بركات زيادي براي اسلام و منطقه داشته است و فشار سنگيني را بر رژيم صهيونيستي وارد مي كند.
وي ادامه داد: اجراي اين مراسم در وضعيتي كه روز به روز شرايط براي رژيم غاصب صهيونيستي سخت تر مي شود ارمغان آور شرايط و زندگي بهتر براي مردم فلسطين خواهد بود.
رضايي خاطر نشان كرد: امروز رژيم صهيونيستي در محاصره كشورهاي چون لبنان از شمال و مردمي انقلابي مصر از جنوب قرار گرفته و اين محاصره درحال تنگ تر شدن است .
وي گفت: مردم مسلمان فلسطين بدانند كه مسلمانان آنان را تنها نخواهند گذاشت و اطمينان دارم كه تا محو اين رژيم يك الله اكبر ديگر باقي است.
سخنگوي قوه قضائيه در حاشيه مراسم راهپيمايي روز قدس گفت: هنوز تكليفمان در مقابل رژيم صهيونيستي غاصب تمام نشده است. 
'محسني اژه اي' اظهار داشت: مردم مسلمان مصر و ساير كشورهاي منطقه نقش مهمي در بيداري خود در مقابل اسرائيل غاصب ايفا كرده اند اما هنوز تكليفمان تمام نشده است.
وي افزود: انشاءالله مردم مصر و ساير مردم مسلمان جهان با قدم هايي كه در مقابل ماهيت پليد رژيم صهيونيستي برخواهند داشت هرچه زودتر به پيروزي نهايي دست خواهند يافت.
وي اظهار اميدواري كرد: با توجه به نتايج استقامت، اميد، ايمان و نيز پايداري در مقابل رژيم صهونيستي ، مردم فلسطين هرچه زودتر پيروز شود.
وزير ورزش و جوانان اعلام كرد: امروز در جاي جاي ايران اسلامي فرياد عدالت خواهي و مبارزه با اسرائيل شنيده مي شود كه نشانگر اين نكته است كه كشورمان مركز فرياد بيداري عليه اسرائيل غاصب است. 
عباسي در حاشيه راهپيمايي روز قدس در حوالي ميدان فلسطين گفت: امام خميني (ره) با نامگذاري آخرين جمعه ماه مبارك رمضان به عنوان روز قدس، يك مدل مبارزه ، مقابله و مقاومت براي ملت هاي مسلمان در برابر ظلم استكبار جهاني و صهيونيسم ايجاد كرد.
وي افزود: خوشبختانه همه ساله شاهد حضور شكوهمند مردم عزيز كشورمان در اين روز بزرگ هستيم و امسال نيز مطابق با انتظارات رهبر و ملت عزيزمان شاهد حضور گسترده مردم در اين راهپيمايي هستيم كه اميدوارم حضور گسترده مردم مسلمان جهان در اين روز به استكبار جهاني بفهماند كه تلاش هايش بيهوده است.
عباسي در خصوص آخرين تحولات منطقه خاورميان نيز گفت: اين روز ها اتفاقات خوبي در منطقه درحال رخ دادن است كه نشانگر پيوند خوردن دل هاي مسلمانان جهان با يكديگر است.
وي تصريح كرد: بسياري از مردم مسلمان كشورهاي همسايه در گذشته به اين خودباوري نرسيده بودند كه مي توانند با الگو گرفتن از انقلاب شكوهمند ايران، در كشور خود نيز با ظلم و جور به مقابله برخيزند.
وزير ورزش و جوانان گفت: امروز حزب الله در لبنان با مقابله در برابر رژيم صهيونيستي به ترسي كه سران عرب در مقابله با اسرائيل داشتند و به مانند يك حباب خالي بود، پايان داده است.
به گفته وي، ما امروز شاهد شكل گيري يك جريان مقاومت در برابر ظلم در جهان اسلام هستيم چرا كه جهان به سوي يك حقيقت كه همان مقاوت در برابر ظلم است در حال حركت است كه اين مساله نشان مي دهد دسيسه هاي استكبار با وجوي كه سعي كرده اند با تسلط برمجامع بين المللي ملت ها را به سوي اهداف مدنظر خود بكشانند جواب نداده است.
عباسي در ادامه با تجليل از حضور ورزشكاران رشته هاي مختلف كشورمان در راهپيمايي روز قدس اظهار داشت كه جامعه ورزش همواره در اينگونه حماسه ها حضور تاثير گذار و چشم گيري داشته است.
استاندار تهران گفت: ملت مصر وظيفه خطيري بر عهده دارد و آن اين است كه كندي و تعلل حاكمان ديكتاتور مصر را در حمايت از مردم فلسطين جبران كنند. 
'مرتضي تمدن'در مسير راهپيمايي روز قدس در خصوص وظيفه انقلابيون مصر در مقابل رهايي قدس شريف افزود: مصر گرچه در هيچ مقطعي در قبال جنايات صهيونيست ها بي تفاوت نبوده اما نتوانست به دليل جلوگيري جنايتكاران خود وظيفه اش را در عمل نشان دهد .
استاندار تهران ادامه داد: بهترين سرمايه براي حمايت مردم فلسطين و آزاد سازي سرزمين فلسطين از دست صهيونيست ها در اين مقطع براي ملت مصر فراهم شده است .
تمدن تصريح كرد: انقلاب مصر و حركت تاريخي مردم آن نبايد محدود به سرزمين مصر شود بلكه با گسترش دامنه آن، الگويي براي ساير ملت ها به وجود آورد .
وي ابراز اميدواري كرد كه امسال در روز قدس خيزش عظيم منطقه موجب تزلزل بيش از پيش رژيم صهيونيستي شود و روزهاي قدس سالهاي آينده روزهاي قدسي باشد كه ملت هاي مسلمان پيروزي قدس را جشن بگيرند.
استاندار تهران در خصوص چشم انداز آزادي قدس به دنبال موج بيداري اسلامي يادآورشد: ترديدي نيست حتي قبل از حركت عظيم ملت ها در منطقه آثار تزلزل و فروپاشي دشمن اشغالگر قدس به نمايش گذاشته شد.
تمدن توضيح داد: جنگ 33 روزه و مقاومت مثال زدني حزب الله لبنان و جنگ 22 روزه مردم غزه ، اولين شكاف و نشانه فرو پاشي را در رژيم صهيونيستي نشان داد.
به گفته استاندار تهران، حركت ملت منطقه به دنبال شرايط به وجود آمده براي ريشه كردن اين غده سرطاني بشريت فراهم آمد و اكنون رژيم جعلي صهيونيستي از درون دچار مشكل و فروپاشي شده است .
تمدن ادامه داد: جنايت هاي رژيم صهيونيستي زمان مرگ رژيم اشغالگر قدس را به تاخير انداخته و در نهايت فروپاشي صهيونيست ها قابل پيش بيني است .
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي گفت: هم اكنون حمايت از مردم فلسطين و مبارزه با استكبار جهاني و در راس آن آمريكا و رژيم صهيونيستي مبناي قيام هاي اسلامي و مردمي در منطقه است. 
سردار سرتيپ'اسماعيل احمدي مقدم' روز جمعه در حاشيه راهپيمايي روز قدس به خبرنگاران گفت: در تمام قيام هاي منطقه ، حضور پر رنگ مردم به چشم مي خورد و همه تظاهراتي كه در اين راستا برگزار مي شود همراه با نماز و عبادت و شعارهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسراييل است.
وي ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران به عنوان نظامي كه خواسته مردم در جهت استكبار ستيزي را مطرح ساخته و بيش از سه دهه در اين عرصه ايستادگي كرده است هم اكنون به عنوان الگويي براي تمام ملت هاي مظلوم دنيا مطرح مي باشد.
احمدي مقدم گفت: بي ترديد پايه ايي كه امام راحل پس از انقلاب اسلامي مبني بر برپايي روز قدس گذاشته است هم اكنون سر لوحه قيام هاي مردم منطقه قرار گرفته است.
وي با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپيمايي امروز(روز قدس) در سراسر كشور اظهار داشت: حوادث منطقه از جمله وقايعي كه هم اكنون در فلسطين اشغالي در حال روي دادن است انگيزه مضاعفي را براي همه آزاديخواهان جهان جهت مبارزه با رژيم صهيونيستي ايجاد كرده كه حضور پرشكوه مردم در اين روز يكي از نشانه هاي آن است.
احمدي مقدم ادامه داد: يكي از مهمترين پيام هاي حضور مردم در راهپيمايي روز قدس اين است كه نشان دهند به خوبي از اهداف مستكبران جهان در جهت فريب افكار عمومي با هدف تسلط بر دنيا، آگاه هستند.
وي افزود: خواستگاه بر پايي روز قدس تفكر كمك به ستم ديدگان است كه اين خود ناشي از روح آزاديخواهي انساني بشر و نيز افكار والاي اسلامي است.
فرمانده ناجا گفت: اسلام نهضت ضد استكباري است كه اوج استكبار ستيزي آن در عاشورا تبلور يافته و استمرار نهضت عاشورا نيز هم اكنون با قوت بيشتري ادامه دارد و در نهايت رژيم صهيونيستي را به زير خواهد كشيد. 


این خبر تابحال 2834 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:111
تاریخ درج خبر:۱۳۹۰ چهارم شهريور
ساعت درج خبر:12:57:35
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: