آرشیو اخبار

 جنبش عمل اسلامي بحرين خواستار برگزاري روز قدس شد

جنبش عمل اسلامي بحرين خواستار برگزاري روز قدس شد

ATIPRESS - جنبش عمل اسلامي در بحرين از مردم اين كشور خواست با انجام تظاهرات روز جهاني قدس را زنده نگهدارند.

به گزارش ATIPRESS به نقل از پايگاه اطلاع رساني اسلام تايمز ، در بيانيه اي كه از سوي اين جنبش منتشر شده آمده است: روز جهاني قدس كه به پيشنهاد امام خميني (قدس سره) هر ساله در آخرين جمعه ماه مبارك رمضان برگزار مي شود از روزهاي عظيم و مهم به منظور روشن ساختن مساله فلسطين در سطح سياسي و عمومي نسبت به مساله بزرگ امت اسلامي در مقابله با استكبار جهاني كه پايه گذار حضور صهيونيستها در فلسطين است، مي باشد.
در اين بيانيه كه اسلام تايمز به نسخه اي از آن دست يافت آمده است: روز قدس در پرتو دين، تاريخ و تمدن نشانه اي از وجدان بيدار امت اسلامي و آلامي است كه بر پيكره آن وارد شده است.
در اين بيانيه تاكيد شده كه روز جهاني قدس روز مستضعفان جهان به ويژه مسلمانان است كه مستحق هستند به مسايل آنان به طور عادلانه توجه شود.
بر اساس اين بيانيه روز جهاني قدس امسال در حالي برگزار مي شود كه كشورهاي منطقه شاهد انقلاب ها و فراز و نشيب هاي مثبتي هستند كه در سايه بيداري جهان عربي به وقوع پيوسته است.
اين بيانيه به مساله فلسطين اشغالي پرداخت و اعلام كرد كه مقابله با اشغال فلسطين نياز به يك وحدت اسلامي گسترده دارد تا اين مساله در قبال بسياري از كشورهاي عربي و اسلامي كه تلاش مي كنند از عمل به تكاليف خود در مقابل آن شانه خالي كنند، زنده بماند.
جنبش عمل اسلامي بحرين از امت مسلمان خواست نظام هاي ديكتاتوري طرفدار عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي را محكوم و با آنان مقابله كنند كه از جمله اين نظام ها 'نظام بحرين كه به برقراري روابط با سازمان جاسوسي اسراييل افتخار مي كند'.
اين بيانيه مي افزايد: مردم بحرين در مرحله خطرناكي در مقابله با طاغوت هاي حاكم بر اين كشور هستند به طوري كه نظام حاكم آل خليفه تلاش مي كند با تحريف درگيري ها آن را به فتنه هاي قوميتي تبديل كند همچنان كه اخيرا با در اختيار گرفتن مزدوران و اوباش به كاروان هاي عزاداري حمله كرده وعلماي دين را تهديد نمود تا از بيان حقايق و واقعيت ها خودداري كنند و نمونه آن سخنان وزير عدالت خطاب به شيخ عيسي أحمد قاسم بود.
بيانيه جنبش عمل اسلامي بحرين افزود: امت عرب بايد نسبت به تلاشهاي استكبار جهاني به رهبري آمريكا در دخالت و سلطه و مصادره انقلاب ها و تحريف هويت اسلامي آن و ايجاد حكومت هاي وابسته به خود هوشيار باشد.
در اين بيانيه آمده است ؛ ما به پايداري ملت فلسطين در مقابل صهيونيستها افتخار مي كنيم و پيروزي انقلاب هاي عربي در مصر، تونس و ليبي را تبريك مي گوييم و از همه مسلمانان مي خواهيم كه از مقاومت و مبارزه همه مسلمانان به خصوص در فلسطين، لبنان و عراق حمايت كنند و بر اهميت مقاومت در مقابل اشغالگران بيگانه تاكيد كنند و خواهان خروج ارتش اشغالگر سعودي از بحرين و آزادي همه زندانيان سياسي در فلسطين و بحرين باشند.
 


این خبر تابحال 2918 مرتبه مشاهده شده است.

شماره خبر:102
تاریخ درج خبر:۱۳۹۰ چهارم شهريور
ساعت درج خبر:11:01:52
نظر خود را برای ما ارسال نمائید...
  • نام:
  • ایمیل:
  • وب سايت / وبلاگ:
  • نظر: