اخبار محیط زیست

 • 176 میلیون متر مکعب حقابه زیست محیطی زاینده رود ATIPRESS - معاون دفتر زیستگاه ها و امور مناطق سازمان محیط زیست با بیان اینکه در حال حاضر 176 میلیون متر مکعب آب در سال به عنوان یک حقابه زیست محیطی برای زاینده رود مشخص شده است، گفت: تا پایان سال جاری سهم هر بخش و در هر بازه زمانی به طور دقیق مشخص می شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۹ آبانسـاعت انتشار خبر : 10:17:34
 • کرخه جهنم گوزنهای زرد ATIPRESS - پژوهشگر محیط زیست با بیان اینکه انتقال گوزن های زرد منطقه حفاظت شده دنا به منطقه کرخه اشتباه است گفت: این منطقه در حال حاضر نه از نظر منابع آب نه از نظر پوشش گیاهی زیستگاه مناسبی برای گوزن زرد نیست و بهتر است این گونه در معرض انقراض به میانکتل دشت ارژن منتقل شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ آبانسـاعت انتشار خبر : 16:27:08
 • بازگشت دوباره پادشاه پرندگان فریدونکنار ATIPRESS - یک فعال محیط زیست از بازگشت مجدد امید آخرین درنای سیبری که به ایران می آید برای هفتمین سال متوالی خبر داد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ آبانسـاعت انتشار خبر : 15:26:17
 • ایران 45 رتبه را در بین 156 کشور جنگل‌دار جهان داراست ATIPRESS - معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه ایران رتبه 45 را در بین 156 کشور جنگل‌دار جهان دارد، گفت: سطح جنگل‌های جهان از 8 میلیارد هکتار در گذشته به کمتر از 4 میلیارد هکتار رسیده است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۷ آبانسـاعت انتشار خبر : 11:32:53
 • زنگ محیط زیست به صدا در آمد ATIPRESS - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: کاهش بارندگی، تغییرات آب و هوایی، مدیریت و مصرف نادرست منابع آبی منجر به ایجاد بحران و تنش آبی در کشور شده است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ سه شنبه ۱ مهرسـاعت انتشار خبر : 10:29:23
 • تهران با تراژدی زیست محیطی رو به روست ATIPRESS - ریزگردها محیط زیست شهر و سلامت شهروندان را تهدید می کنند
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ شنبه ۲۲ شهريورسـاعت انتشار خبر : 15:00:33
 • تلف شدن خرس قهوه ای در برخورد با خودرو ATIPRESS - مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران از تلف شدن یک خرس قهوه ای بر اثر برخورد با خودرو در منطقه حفاظت شده ارسباران خبر داد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۷ شهريورسـاعت انتشار خبر : 08:25:23
 • تخریب شدید زیستگاه طبیعی گوزن زرد در کرخه و دز ATIPRESS - مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست با بیان اینکه در 15 سال گذشته حتی یک راس گوزن زرد در زیستگاههای طبیعی کشور دیده نشده گفت: در برنامه جامع مدیریت گوزن زرد این گونه از سایت های تکثیر در اسارت به زیستگاههای طبیعی معرفی می شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۵ مردادسـاعت انتشار خبر : 12:36:26
 • آب و برق کشور مادام العمر تامین می شود / اجرای طرح تحول محیط زیست ایران ATIPRESS - یک عضو سابق نظام مهندسی استان تهران با ارایه طرح جامع تحول محیط زیست ایران گفت: اجرای این طرح موجب تامین مادام العمر آب و برق در کشور شده و ایران را به خودکفایی می رساند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۲ پنج شنبه ۱۱ مهرسـاعت انتشار خبر : 10:44:12
 • خاکی در تهران برای جذب آب باقی نمانده ATIPRESS - دبیر کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: خاکی در تهران برای جذب آب باقی نمانده و طبیعی است که با یک بارش سنگین باران دچار چنین مشکلاتی شویم.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۱ سه شنبه ۲۹ فروردينسـاعت انتشار خبر : 13:48:13
 • ببرهاي روسي وارد مي‌شوند ATIPRESS - رييس سازمان حفاظت محيط زيست گفت: بنا بر توافقات ايران و روسيه براي مبادله ببر و پلنگ، زيستگاه ميانكاله آمادگي كامل براي پذيرش ببرهاي روسي را دارد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۰ سه شنبه ۲۹ آذرسـاعت انتشار خبر : 10:52:54
 • راه اندازی30 سیستم پایش لحظه‌ای در استان تهران ATIPRESS - مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست گفت: تا پایان هفته هوای پاک 30 سیستم پایش لحظه‌ای در استان تهران راه‌‍اندازی می شود.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۰ چهارشنبه ۹ آذرسـاعت انتشار خبر : 11:48:52