اخبار بيكاري

 • هشدار درباره صف 5 میلیونی بیکاران ATIPRESS - آشفتگی آماری در بازار کار باعث شده برآورد روشنی از تعداد واقعی بیکاران کشور وجود نداشته باشد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۷ آبانسـاعت انتشار خبر : 10:15:07
 • جزئیات وعده جدید روحانی درباره اشتغال ATIPRESS - پس از گزارش پُرحاشیه اخیر مرکز آمار درباره بیکاری و تاکید نوبخت درباره ایجاد 400 هزار اشتغال جدید؛ حالا رئیس جمهور وعده داده تا پایان سال 97 هزار شغل صنعتی نیز ایجاد خواهد شد. همچنین به دستور وی، شورای عالی اشتغال طرحی را بررسی می کند که قرار است طی آن دانشگاه ها بر اساس نیاز بازار کار دانشجو بپذیرند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ شنبه ۱۰ آبانسـاعت انتشار خبر : 10:41:51
 • 1.5 میلیون نفر دیگر هم تصمیم گرفتند کار نکنند! ATIPRESS - در فاصله تابستان 92 تا تابستان امسال بر جمعیت در سن کار کشور 551 هزارنفر افزوده شد، جمعیت غیرفعال 40.1 میلیون نفر شد که نشان دهنده عدم حضور بخش قابل توجهی از کشور در جریان اقتصاد است، 1.5 میلیون نفر دیگر غیرفعال شدند و تصمیم به کار ندارند ولی 306 هزارنفر نیز از آمار بیکاری مطلق کم شد؛ همچنین تعداد زنان در سن کار از تعداد مردان بالاتر رفت اما از فعالیت اقتصادی آنها کاسته شد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ يکشنبه ۴ آبانسـاعت انتشار خبر : 13:50:25
 • 6نکته کلیدی درباره قفل بیکاری
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۰ مهرسـاعت انتشار خبر : 11:05:59
 • جدول تغییرات نرخ بیکاری در 43 کشور ATIPRESS - بیکاری و جستجو برای شغل؛ در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین مسائل و مشکلات کشورها در مناطق مختلف جهان محسوب می شود. طبق اعلام مرکز آمار، تعداد بیکاران مطلق 2.5 میلیون نفر و نرخ بیکاری 10.7 درصد است. وزیر کار می گوید تعداد بیکاران به 6 میلیون نفر رسیده و این میزان تا سال 1400 به 10 میلیون نفر می رسد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ يکشنبه ۳۰ شهريورسـاعت انتشار خبر : 10:20:31
 • بیکاری و رکود مشکل اصلی کشور است ATIPRESS - رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از کارفرمایی مطلق دولت در اقتصاد باید بخش تعاون توسعه یابد گفت: بیکاری و رکود اقتصادی مشکل اصلی جامعه است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ شنبه ۲۲ شهريورسـاعت انتشار خبر : 15:07:24
 • نرخ بیکاری تک رقمی می‌شود ATIPRESS- تعداد بیکاران کشور در مرز 2.5 میلیون نفر قرار دارد و بیکاری جوانان زیر 30 سال بحرانی است. در این میان، یکی از مسئولان دولت تدبیر و امید پس از 16 سال از زمان اجرای آخرین طرح ضربتی اشتغال در کشور، می‌گوید دولت در نظر دارد تا با اختصاص منابعی، یک طرح ضربتی برای اشتغال‌زایی را در کشور به مرحله اجرا در آورد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ يکشنبه ۸ تيرسـاعت انتشار خبر : 10:09:04
 • اعلام خطر جدید درباره بیکاری جوانان ATIPRESS - وزارت کار با ارائه اطلاعات جدیدی از بازار کار کشور و بررسی وضعیت ایران در یک دوره 7 ساله از اجرای سند چشم انداز اعلام کرد: نرخ بیکاری جوانان نسبت به متوسط کشوری 2 برابر است، نرخ مشارکت بنا به دلایلی پایین بوده و درصد افراد متقاضی اضافه کاری افزایش یافته است. از سویی، تامین هزینه های زندگی و معیشت در ایران نسبت به بسیاری از کشورها دشوارتر شده و ایران جزو 6 کشور اول دارای نرخ بالای بیکاری در حوزه سند چشم انداز است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۹ ارديبهشتسـاعت انتشار خبر : 11:23:17