اخبار آثار باستاني

 • دروازه باستانی در شهر پارسه تخت جمشید کشف شد ATIPRESS - کاوشهای اخیر در محدوده"تل آجری" در سه کیلومتری غرب تختگاه تخت جمشید که در چارچوب کلی تحقیقات شهر پارسه انجام میشده است دستاوردهای متنوعی را نصیب تیم کاوش کرده که یکی از این دستاوردها کشف دروازه باستانی است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۵ آبانسـاعت انتشار خبر : 10:50:51
 • پرده برداری از راز مرگ فراعنه با تصویربرداری پزشکی ATIPRESS -شواهد به دست آمده از نتایج تصویربرداری های پزشکی از یکی از مهمترین فراعنه مصر باستان نشان می دهد وی نه به دلیل تشخیص و درمان نادرست بلکه صرفا به علت کهولت سن مرده است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ دوشنبه ۵ آبانسـاعت انتشار خبر : 13:16:26
 • پاییزگردی در اولین موزه روستایی کشور ATIPRESS - روستای کندلوس، آرمیده بر دامان سر سبز البرز مرکزی، با هویتی به درازای تاریخ و دهکده ای با جلوه های حیرت انگیز از طبیعت است که گنجینه ای از هنرهای سنتی و دستی قدیمی و بومی مازندران در موزه تاریخی اش جمع آوری شده و انتظار گردشگران پائیزی را می کشد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۲ مهرسـاعت انتشار خبر : 10:30:45
 • میدان نقش جهان در مقابل آتش سوزی ایمن نیست ATIPRESS - رئیس پایگاه میراث جهانی میدان نقش جهان گفت: این میدان و بناهای واقع در آن در مقابل آتش سوزی گسترده ایمن نیست چون اعتباری برای شارژ مجدد کپسولهای واقع در این مجموعه را نداریم.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲ مهرسـاعت انتشار خبر : 11:25:02
 • جایزه ممتاز میراث آسیا و اقیانوسیه یونسکو برای ارگ سریزد ATIPRESS - چهارده پروژه از ۱۰ کشور شامل افغانستان، جمهوری اسلامی ایران، نیوزلند و تایلند، به عنوان پروژه های منتخب رقابت حفاظت از میراث فرهنگی آسیا اقیانوسیه یونسکو معرفی شدند در این میان پروژه مرمت ارگ سریزد موفق به دریافت جایزه ممتاز این رقابت‌ شد.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ شنبه ۱۵ شهريورسـاعت انتشار خبر : 15:14:45
 • کشف قدیمی ترین قرآن جهان در بندرعباس شایعه بود ATIPRESS - معاون میراث فرهنگی استان بندرعباس اعلام کرد که کشف قدیمی ترین قرآن جهان در بندرعباس یک شایعه است.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ دوشنبه ۳ شهريورسـاعت انتشار خبر : 09:40:12
 • کشف آبراهه جدید در بخش خزانه تخت جمشید ATIPRESS - سرپرست تیم کاوش آبراهه‌های تخت جمشید با بیان اینکه فصل جدید کاوشهای باستان شناسی با کشف آبراهه ای جدید همراه شده است گفت: این آبراهه در بخش خزانه با شیب بالای 30 درجه قرار دارد تا آبهای سطح بنای خزانه را به بیرون از محوطه هدایت کند.
  تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۳ شنبه ۲۵ مردادسـاعت انتشار خبر : 09:19:35